۳۰۱ کلاس درس امسال در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

الهام حاجی‌پور روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از مدرسه سه کلاسه روستای قوشه‌بلاغ تکاب افزود: در دهه فجر امسال نیز ۳۱ پروژه آموزشی با ۱۶۸ کلاس درس در آذربایجان‌غربی در برنامه افتتاح قرارگرفته که برخی از آنها تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد از چشم انداز تعیین شده سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس امسال محقق شده اظهارداشت: خیّران مدرسه‌ساز در سال‌جاری ۷۰۰ میلیارد ریال برای احداث واحدهای آموزشی در این استان مشارکت کرده‌اند.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی ادامه‌داد: مدرسه سه کلاسه روستای قوشه‌بلاغ از توابع بخش تخت سلیمان تکاب در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع با زیربنای ۹۳ مترمربع برای بیش از ۵۰ دانش آموز دوره ابتدایی احداث و تجهیز شده‌است.

حاجی پور بیان‌کرد: برای احداث و بهره‌برداری از این واحد آموزشی ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۱۷ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات دولتی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی تامین و ۳ میلیارد ریال آن نیز از سوی بنیاد برکت و فرشاد حسن‌زاده ماکویی از خیّران مدرسه‌ساز پرداخت شده‌است.

موفقیت‌های علمی کشور در سایه انقلاب اسلامی به‌دست آمده‌است

فرماندار تکاب نیز در این مراسم با گرامی‌داشت دهه فجر گفت: همه موفقیت های علمی، آموزشی و فناوری کشور در ۴۳ سال گذشته به برکت انقلاب اسلامی حاصل شده که برگرفته از اعتماد به نفس حضرت امام (ره) است.

امیر ستوده فر افزود: موفقیت‌های جامعه به ویژه رشد و تعالی بخش آموزش و پرورش متاثر از روحیه خودباوری و اعتماد به نفس بالای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که باید ادامه یابد.

وی بیان کرد: ایران اسلامی اکنون در بسیاری از عرصه‌های علمی جزو ۱۰ کشور برتر دنیا است و این موفقیت ها در سایه روحیه خودباوری که پس از انقلاب اسلامی در ملت ایران گسترش پیدا کرد، به دست آمده‌است.

۳۰۱ کلاس درس امسال در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

سرانه فصای آموزشی در تکاب بالاتر از میانگین کشوری

مدیر آموزش و پرورش تکاب نیز در این مراسم با بیان اینکه روند مدرسه سازی در تکاب مطلوب و پرشتاب است گفت: سرانه فضای آموزشی دانش‌آموزان در تکاب ۶.۵۴ مترمربع بوده که از میانگین استانی و کشوری این شاخص نیز بالاتر است.

سجاد نعمتی افزود: سامانه گرمایشی همه مدارس تکاب تا دورافتاده ترین نقطه این شهرستان استاندارد سازی شده و در هیچ‌یک از کلاس‌های درس تکاب بخاری نفتی وجود ندارد و تلاش کردیم محیطی امن برای تحصیل همه دانش آموزان فراهم شود.

وی بیان کرد: هم‌اینک ۲۴ طرح مدرسه سازی با ۱۲۱ کلاس در تکاب در حال احداث است که از این تعداد، ۱۸ طرح با ۸۷ کلاس با مشارکت خیّران مدرسه‌ساز ساخته می شود.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و ۱۳ هزار دانش‌آموز در بیش از ۲۲۰ مدرسه در این شهرستان مشغول تحصیل هستند.

۳۰۱ کلاس درس امسال در آذربایجان‌غربی افتتاح شد


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ناتو: اوکراین به ناتو خواهد پیوست – تابناک

 به گزارش تابناک، ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز و در دومین سالگرد …