رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: توزیع عادلانه در بستری کرونایی‌ها ضروری است


بهمن نقی پور روز سه شنبه در پنجاه و نهمین جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با کرونای آذربایجان شرقی، افزود: هرچند تمامی مراکز درمانی استان برای پذیرش بیماران کرونایی در آمادگی کامل به سر می برند، اما باید توجه داشت که قبول این بیماران نباید در یک مرکز بیش از حد توان و در مرکزی دیگر، تعدادی از تخت ها خالی باشد.

وی با تاکید بر لزوم انجام هماهنگی های بین بخشی برای مقابله با پیک جدید کرونا در استان، اظهار داشت: ضروری است هماهنگی لازم در توزیع عادلانه بستری بیماران کرونایی در مراکز دانشگاهی، دولتی غیردانشگاهی و بخش خصوصی با مدیریت و پیگیری معاونت درمان به درستی اجرا و انجام شود.

نقی پور به وظایف، الزامات و فرآیندهای اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در آذربایجان شرقی، اشاره و بر ضرورت اجرای دقیق این طرح در واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که اجرای دقیق مدیریت هوشمند با همکاری مسئولین حراست، بازرسی و مدیران واحدهای تابعه دانشگاهی با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون پرسنل باید به جد مورد توجه قرار بگیرد.

نقی پور، شیوع سریع سویه امیکرون در شهرها و بخش های آذربایجان شرقی را مورد اشاره قرار داد و گفت: انتظار می رود در بخش های بهداشتی و درمانی مراقبت های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود و در این رابطه مسئولین واحدها به خصوص مراکز آموزشی و درمانی، دولتی غیردانشگاهی و خصوصی موظف به پیگیری و رعایت نکات بهداشتی هستند.

وی تلاش شبانه روزی پرسنل بهداشت و درمان برای مقابله با سویه امیکرون را قابل قدردانی دانست و افزود: تمامی همکاران ما در بخش های مختلف تمام توان خود را به کار گرفته اند تا با کمترین مشکل این پیک را پشت سر بگذاریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده مستمر از ماسک و تزریق واکسن را سه عامل مهم و اثرگذار در کاهش تلفات ناشی از شیوع ویروس کرونا برشمرد و اعلام کرد: مراکز تجمیعی و بهداشتی استان در تمامی شهرها، بخش ها و روستاها آماده ارایه خدمات به مردم استان جهت تزریق دزهای اول، دوم و وسوم هستند.

به گزارش ایرنا تاکنون یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۷۵۴ نفر معادل ۳۵ درصد جمعیت بالایی ۱۲ سال این استان نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

کارشناسان می گویند با توجه به روند افزایشی ابتلا به اُمیکرون باید واکسیناسیون دُز سوم تکمیل شود تا درصد مصونیت مقابله با کووید ۱۹ افزایش یابد.

همچنین تاکنون ۹۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی نوبت اول واکسن و ۸۴ درصد نیز نوبت دوم واکسن را تاکنون دریافت کرده اند.

رنگ کرونایی شهرستان‌های بستان‌آباد، تبریز، سراب، شبستر،مرند ، ملکان، میانه و هریس نارنجی و شهرستان آذرشهر نیز قرمز است، ضمن اینکه ۹ شهرستان آذربایجان شرقی نیز در حالت زرد کرونایی قرار دارند .


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

برای این «رأی» رنج دوران برده‌ایم

برای این «رأی» رنج دوران برده‌ایم – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز …