ابتلای کودکان زیر ۲ سال به اُمیکرون در خوزستان افزایش یافته است


به گزارش ایرنا دکتر محسن علی‌سمیر بامداد سه شنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در چند هفته اخیر با افزایش بی‌سابقه‌ بیماران دارای علائم تب، گلو درد، سوزش گلو، بی حالی و سر درد و علائم گوارشی و عصبی مواجه هستیم که همگی از علائم اُمیکرون است.

وی افزود: در روزهای اخیر شاهد مراجعه حجم وسیعی از کودکان مبتلا به کرونا به این بیمارستان هستیم که شاید رسیدگی به آنها از توان کادر درمان بیمارستان خارج باشد لذا از خانواده ها و افراد بزرگسال انتظار داریم در صورت ابتلا به اُمیکرون از کودکان فاصله بگیرند. 

رییس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: ابتلا به اُمیکرون نسبت به سویه دلتا در کودکان زیر پنج سال حتی در کودکان زیر ۲ سال رشد قابل توجهی داشته لذا والدین باید مراقب کودکان خود باشند.

وی افزود: معمولا یکی، ۲ روز پس از ابتلای والدین، کودکان نیز درگیر بیماری می‌شوند. در شرایط فعلی مراجعه بیش از حد بیماران باعث شده تا میزان تست های مثبت کادر درمان ما بیشتر شود البته خستگی و فرسودگی کادر درمان بی تاثیر نیست.

علی سمیر گفت: احتمال دارد که در یکی، ۲ هفته آینده شاهد ۲ برابر شدن تعداد بیماران موجود باشیم لذا  مردم باید شیوه نامه های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

در حال حاضر یک شهرستان خوزستان قرمز، ۹ شهرستان نارنجی،۱۵ شهرستان زرد و ۲ شهرستان آبی کرونایی هستند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌ علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از …