وزیر کشور:ظرفیت زیادی در بخش شیلات و بنادر خوزستان وجود دارد


به گزارش ایرنا احمد وحیدی دوشنبه در جریان بازدید دریایی از خورموسی و مجتمع بندری امام خمینی (ره) در جنوب خوزستان افزود:از این ظرفیت های متنوع باید حداکثر بهره‌برداری صورت گیرد.
وی با اشاره به ظرفیت عظیم بندر امام خمینی (ره) به عنوان دومین بندر بزرگ جمهوری اسلامی ایران افزود: این بندر بزرگترین بندر “فله بر” کشور است و بیشترین حجم واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از این بندر صورت می گیرد و این یکی از قابلیت های مهم استان خوزستان است.
وزیر کشور با بیان اینکه روند حمل و تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی روان است و هم اکنون یک هجوم فراوان کامیون برای حمل کالاهای اساسی از این بندر به سایر نقاط کشور وجود دارد افزود:در سفر به خوزستان وضعیت حمل و تخلیه کالاهای اساسی و موجودی کالاهای اساسی در این بندر مورد ارزیابی و بررسی قرارمی‌گیرد.
وحیدی به ظرفیت شیلات استان و آبزی پروری استان اشاره کرد و افزود:شیلات خوزستان می‌تواند اشتغال بیشتری ایجاد کند و دولت از سرمایه گذاری در بخش شیلات حمایت می‌کند.
استاندار خوزستان نیز با اشاره به اینکه در سفر ۲ روزه وزیر کشور به استان ظرفیت ها و ابعاد اقتصادی استان مورد ارزیابی قرار می گیرد افزود:واردات بیش از ۷۰درصد کالاهای اساسی از بنادر خوزستان انجام می‌شود.
صادق خلیلیان ابراز امیدواری کرد موانع پیش رو در سرعت بخشیدن به تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) بررسی شده و تصمیم های لازم گرفته شود.
وی به فعال بودن ۲۲ واحد پتروشیمی در ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: با فعال کردن و سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی پتروشیمی ، می‌توان اشتغال زیادی در استان ایجاد کرد.
استاندار خوزستان از برنامه یکساله شیلات برای افزایش تولید آبزی  وصید  دریایی از ۱۴۰هزار به ۲۰۰ هزار تن خبر داد.
به گزارش ایرنا وزیر کشور در سفر ۲ روزه به خوزستان ضمن افتتاح چند طرح عمرانی ، از شهرهای شادگان و بندر امام خمینی(ره) بازدید کرد و چند نشست با مدیران استانی خواهد داشت.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکار دوباره همای سعادت، این بار در میان برف – تابناک

تعداد بازدید : 0 هُما، مرغ استخوان‌خوار یا کرکس ریش‌دار | Gypaetus barbatus موجودی است …