نماد مانع‌زدایی و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری

در ادامه یادداشت روزنامه ایران به قلم جواد اوجی وزیر نفت در ۱۸ بهمن می‌خوانیم: این مهم به دست نیامد مگر با سختکوشی غیرقابل تصور کارکنان صنعت نفت و پیگیری لحظه به لحظه اقدامات اساسی در بالادست و پایین‌دست این صنعت. اما واقعیت این است که این کسری همچنان وجود دارد و با توجه به رشد مصرف در سال‌های آینده می‌تواند تشدید شود. برای حل این مشکل بجز پیگیری جدی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی، سرمایه‌گذاری در بالادست صنعت نفت و گاز هم یک ضرورت غیرقابل انکار است.

صنعت نفت و گاز ایران در بخش بالادست نیازمند ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است و ما از همه انواع سرمایه‌گذاری در این بخش از جمله سرمایه‌گذاری بانک‌ها، شرکت‌های نفتی داخلی و خارجی، پتروشیمی‌ها و بقیه ذینفعان حوزه انرژی کشور استقبال می‌کنیم. روز گذشته در حضور رئیس جمهور قرارداد توسعه میدان نفتی سهراب با  یک شرکت نفتی خصوصی ایرانی امضا شد. اما آنچه روز گذشته اتفاق افتاد فراتر از یک امضای قرارداد بود.

مراسم روز گذشته نماد اراده و عزم دولت سیزدهم برای برداشتن موانع از جلوی پای سرمایه‌گذاران بود. چنانکه در مدت کوتاه عمر دولت سیزدهم شرکت‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف رغبت نشان می‌دهند و پاسخی که از سوی دولت دریافت می‌کنند مانع‌زدایی و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری است.

در واقع امضای این قراردادها یک گام محکم در مسیر طولانی جذب سرمایه‌گذاری در حوزه‌های استراتژیک کشور از جمله نفت و گاز است. این تازه آغاز راه است و بزودی خبرهای خوش متعددی در این بخش به گوش مردم عزیز ایران خواهد رسید.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

گفت‌وگوی تلفنی و تقدیر وزیر نیرو از جهادگران نیروگاه «رامین» اهواز

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «علی‌اکبر محرابیان» در گفت‌وگوی تلفنی با تلاشگران نیروگاه رامین …