به عجیب ترین جام فوتبال ایران خوش آمدید؛ فولاد مانع از پوکر پرسپولیس می شود؟

به گزارش ایرنا، سوپرجام فوتبال ایران یکی از مسابقاتی بوده که هنوز هم نتوانسته حضورش را به صورت رسمی جا بیندازد و عر فصل با ماجراهای عجیبی برگزار می شود.

رقابت هایی که برای اولین بار در سال ۱۳۸۴ استارت خورد و سپس به یک خواب زمستانی ۹ ساله رفت. از سال ۱۳۹۵ اما این تک بازی برگزار می شود اما هر دوره حواشی زیادی را به همراه داشته است. در این بین تنها در سال ۹۸ شاهد برگزاری بازی سوپرجام نبودیم و در سال ۹۷ هم یکی از تیمها حاضر نشد.

پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ برتر و تیم فولاد خوزستان در قامت قهرمان جام حذفی پا به بازی سوپرجام گذاشته اند. پیش از این سرخپوشان تهرانی چهار بار به این مسابقه پا گذاشتند که هر چهار بار منجر به قهرمانی شان شد تا پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات باشند. آنها حالا برای پنجمین دوره متوالی به سوپرجام آمده اند تا در این رقابت ها هم پوکر کنند.

فولاد اما دومین حضور خود را تجربه می کند. انها در سال ۱۳۸۴ با نتیجه پرگل چهار بر صفر به صباباتری باختند و حالا پس از ۱۶ سال با جواد نکونام آمده اند که اولین قهرمانی خود را جشن بگیرند و اولین باخت پرسپولیس در این بازی را رقم بزنند. اتفاقی که در لیگ بیست و یکم رخ نداد و فولاد با ۲ شکست توسط پرسپولبس بدرقه شد.

همانطور که گفتیم مسابقه سوپرجام حواشی زیادی داشته است. بازی سال ۹۷ برگزار نشد چرا که استقلال در زمین حاضر نشد و در اردوی ترکیه به سر می برد. به همین دلیل پس از کش و قوس های فراوان جام به دست پرسپولیس رسید. در سال ۹۸ نیز چون پرسپولیس قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شده بود در اقدامی عجیب جام را تصاحب کرد. در این گونه مواقع تیم دوم لیگ یا جام حذفی برای دیدار سوپرجام پا به زمین می گذارد.

نتایج سوپرجام های برگزار شده به شرح زیر است:

۱۳۸۴: فولاد ۰-۴ صباباتری

۱۳۹۵: ذوب آهن ۴-۲ استقلال خوزستان

۱۳۹۶: پرسپولیس ۳-۰ نفت تهران

۱۳۹۷: پرسپولیس ۳-۰ استقلال(انضباطی)

۱۳۹۹: پرسپولیس ۱-۰ تراکتور تبریز

گفتنی است شهر سیرجان برای نخستین بار میزبان بازی سوپرجام است. پیش از این ورزشگاههای دستگردی و آزادی در تهران و همچنین ورزشگاه فولادشهر اصفهان میزبان این دیدار بوده اند.

باید دید از چهارمین قهرمان متفاوت این رقابت ها رونمایی خواهد شد یا پرسپولیس آمار ۱۰۰ درصدی خود را حفظ می کند و به عدد پنج می رسد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

برای این «رأی» رنج دوران برده‌ایم

برای این «رأی» رنج دوران برده‌ایم – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز …