واگذاری مالکیت اراضی پرورش میگو به مردم از رویکردهای اصلی دولت است

به گزارش ایرنا، مهدی دوستی عصر یکشنبه درمراسم بهره برداری از پروژه های شیلاتی در شهرستان جاسک به رسانه ها  اظهار داشت: مردم باید از مزارع پرورش میگو سهم داشته باشند و هر جا مردم در پروژه ها حضور داشته باشند، دولت حمایت لازم را برای ایجاد زیرساخت ها انجام خواهد داد.

وی ارز آوری قابل ملاحظه را از مزایای احداث مزارع پرورش میگو برشمرد و افزود: افزایش بهره وری مهمترین درخواست و دغدغه ما به عنوان بخش دولتی است که لازمه اصلی آن برق رسانی به مزارع است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در سفر رییس جمهور به استان هرمزگان، اعتبار ویژه ای برای برق رسانی به مزارع پرورش میگو دیده شد که بر همین مبنا پیگیری لازم به منظور تخصیص اعتبار برق رسانی به مزارع در دستور کار قرار دارد.

دوستی با تاکید بر ضرورت تکمیل زنجیره تولید آبزیان در استان و کشور، مراکز تکثیر لارو میگو را  یکی از زنجیره های اصلی تولید آبزیان عنوان کرد و گفت: امیدواریم فروردین سال آینده نخستین تولید مرکز تکثیر لارو میگو در روستای هوشدان جاسک وارد بازار شود.

امروز و همزمان با ششمین روز دهه مبارک فجر با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، عملیات اجرایی شهرک شیلاتی سدیچ در شهرستان جاسک با سرمایه گذاری هفت هزار و ۱۰۰میلیارد ریال آغاز و مرکز تکثیر لارو میگو در روستای خوشتان نیز با سرمایه گذاری ۱۰۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

شهرستان جاسک در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کاندیدای انتخابات مجلس از هرمزگان: بهبود معیشت مردم مهمترین برنامه من است + فیلم

بندرعباس – ایرنا – «عباس امینی زاده» یکی از کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای …