مدیر آبفا : افزون بر پنج کیلومتر شبکه توزیع آب روستاهای ابرکوه اصلاح شد

سید حسن عظیمی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح که برای تامین آب شرب روستاییان صورت گرفت ۲۰ میلیارد ریال هزینه شد .

این مسئول با بیان اینکه ۱۰۰ درصد روستاهای ابرکوه به آب شرب بهداشتی تحت فشار دسترسی دارد ،اظهارکرد: در این مدت سه میلیون مترمکعب آب استحصال و از سوی روستاییان مصرف شده است.

مدیر آبفا شهرستان ابرکوه با بیان اینکه روزانه مخازن آب شرب کلرزنی می شود، ادامه داد: طبق دستورالمل های شرکت آبفا استان یزد حداقل سالی یک بار تمامی ۱۴ مخازن آب شرب با ظرفیت هفت هزار مترمکعب  شستشو ، ضدعفونی و گندزدایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: این تلاش ها برای  سلامت آب شرب مردم روستاها با هماهنگی خانه های بهداشت و با اطلاع رسانی قبلی و هماهنگی با بخشداران ،دهیاران، مردم روستاها و با نظارت مسوول کنترل کیفی آبفا انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه مخزن هزار و۵۰۰ مترمکعبی جدید آماده بهره برداری است یادآور، شد: ۱۲ هزار و ۵۰۰ مشترک در ۳۴ روستای این شهرستان از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند.

آب شرب روستاهای ابرکوه با ۱۰۱ کیلومتر خط انتقال ،۱۴حلقه چاه و ۲ رشته قنات با ساخت پنج مجتمع آبرسانی و ۴۸۰ کیلومتر شبکه توزیع و انتقال ، تامین می شود.

وی با اشاره به کم آبی و بیابانی بودن استان یزد، صرفه جویی در مصرف این ماده حیاتی را ضروری دانست و تصریح کرد: آب شرب ابرکوه از مناطق بالا دست تامین می شود و ذخیره آب شرب این شهرستان وضعیت مطلوبی دارد.

محمدحسین امامی فرماندار ابرکوه هفته گذشته به خبرنگار ایرنا گفته بود: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ و ارایه خدمات از سوی دولتمردان ، این شهرستان و روستاهای آن از منابع آب شرب بهداشتی ، برق ، گاز، تلفن و جاده آسفالت برخوردار است .

شهر ابرکوه مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۱۴۰ کلیومتری جنوب غربی شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

معاون وزیر ورزش: نیازمند عزمی راسخ برای تشویق جوانان به ازدواج هستیم

یزد- ایرنا- معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نیازمند عزمی راسخ …