سرمربی تیم ملی اِپه: حضور و کسب امتیازات رقابت‌های برون‌مرزی ضروری است

مهدی فرجی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خردادماه سال آینده باید در رقابت‌های قهرمانی آسیا که به میزبانی کره جنوبی برگزار می‌شود، به میدان برویم و خیلی مهم است که قبل از آن در مسابقات برون‌مرزی شرکت و امتیازهای لازم را کسب کنیم.

وی ادامه داد: ۲۲ بهمن ماه رقابت های روسیه را در پیش داریم که در آن شرکت نخواهیم داشت و با این حساب یکی از ۴ مسابقه پیش رو را از دست می دهیم. ۱۴ اسفندماه مسابقات مجارستان در تقویم است که هنوز اعزام تیم به آن معلوم نیست. در سال آینده نیز دو رویداد داریم که در کشورهای فرانسه و آلمان برگزار خواهد شد و امیدوارم دست کم بتوانیم در دو یا سه رویداد آتی به میدان برویم.

سرمربی تیم ملی اپه ایران در خصوص اهمیت حضور ایران و کسب امتیازهای لازم تاکید کرد: وقتی در این رقابت ها حاضر می شویم امتیازهایی به نام ایران ثبت می شود و با کسب امتیازهای لازم در رویدادی مانند قهرمانی آسیا دیگر به تیم های قدرتمند بر نمی‌خوریم و در جدول شرایط بهتری خواهیم داشت که این می تواند در کسب نتایج ملی پوشان موثر باشد، اما اگر بدون امتیاز به میدان برویم کار خیلی سخت می شود چرا که باید با تیم‌های قدرتمند قاره آسیا پیکار کنیم که مدعیان جهانی هم به شمار می روند.

فرجی گفت: سه تیم اول آسیا از جمله مدعیان جهانی هستند، فراموش نکنیم ژاپن قهرمان المپیک است و در حال حاضر کره در رده چهارم جهان قرار دارد. تیم های هنگ کنگ، قزاقستان، چین و … هم از دیگر مدعیان آسیایی هستند. زمانی که من تیم را در اختیار گرفتم ۱۳ آسیا و ۵۴ جهان بودیم و باید رقابت کنیم تا جایگاه جدید ایران مشخص شود.

وی یادآور شد: انتظارات از شمشیربازی بالاست اما باید براساس شرایط و امکانات از تیم و بچه ها توقع داشت. در قهرمانی آسیا و در اسلحه اپه بیش از ۲۰۰ نفر به میدان می آیند که همه برای قهرمانی و موفقیت خودشان را به این رقابت ها می رسانند و هیچ‌کس برای تفریح و بازی نمی آید. یک جنگ تمام عیار است و تیم هایی مانند ژاپن، کره و چین با تمهیدات لازم و برنامه ریزی طولانی مدت فقط برای تصاحب مدال و سکو راهی این مسابقات می شوند.

سرمربی تیم ملی اپه ایران گفت: رشته ما خیلی مظلوم است. اهدافی داریم که می خواهیم به آن برسیم اما باید حمایت های لازم و تمهیدات مناسب نیز باشد تا در این راه به مشکل بر نخوریم. فدراسیون در این مدت حمایت های خوبی داشته است و بخش های دیگر نیز توجه لازم را داشته اند اما باید بدانیم که حریفان ما خیلی دست پر به میدان می آیند و اگر می خواهیم جلوی آنها کم نیاوریم باید شرایط خودمان را به آنها نزدیک کنیم.

فرجی اضافه کرد: از ۲۲ بهمن اردوی تیم ملی را آغاز خواهیم کرد و زمان‌بندی اردوها را مطابق ۸ تا ۱۰ روز برنامه ریزی می کنیم. اگر اعزامی در پیش باشد مطابق آن خودمان را هماهنگ می کنیم و اگر شرایط غیر از این باشد تا زمان اعزام به بازیهای قهرمانی آسیا کار خود را ادامه می دهیم تا با آمادگی کامل در بازی های آسیایی حاضر شویم.

وی در واکنش به ارزیابی فنی‌اش از رقابت های لیگ شمشیربازی هم گفت: سطح کیفی و فنی مسابقات خیلی خوب بود و امسال در بخش اجرایی نیز شاهد یک کار خوب و تماشایی بودیم. بچه ها از نظر فنی عملکرد خوبی داشتند و من بازی های خوبی را از آنها دیدم.

سرمربی تیم ملی اپه ایران در پاسخ به این سئوال که آیا بازیکن مستعد و جدیدی در لیگ امسال، نظرش را جلب کرده یا خیر؟ تاکید کرد: بچه های تیم ملی که خوب بودند و طبق روندی که در پیش گرفتیم کارشان را ادامه می دهند. در مورد سایر نفرات چند بازیکن خوب را دیدم که احتمالا در روزهای آینده برای حضور در اردوی تیم ملی به جمع ما اضافه خواهند شد. البته ترکیب تیم بسته شده و اگر فردی بخواهد به جمع ما اضافه شود باید فاکتورهایی داشته باشد تا من را مجاب کند که به این جمع بندی برسم و در ترکیب تیم دست ببرم. اما همیشه حواسمان به سایر نفرات است تا در صورت مشاهده چنین استعدادهایی از آنان بهره ببریم.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حمایت باشگاه سپاهان از سرمربی و کادر فنی تیم فوتبال

اصفهان – ایرنا – باشگاه فولاد مبارکه سپاهان با انتشار بیانیه‌ای حمایت قطعی خود از …