فرآیند اعطای سند مالکیت در محلات شهر بندرعباس آغاز شد

مهدی دوستی شنبه شب در ارتباط ویدئو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی با وی افزود: یکی از وعده‌های مهم  رییس جمهور مبنی بر تعیین تکلیف سندهای مالکیت در شهر بندرعباس عملی و نخستین سندهای آماده شده در محله اسلام آباد به مردم تحویل شد.
وی اظهارداشت:  در سفر رییس جمهور به هرمزگان، پیش از آن یکی از دغدغه‌های مهم خود را حل مشکل مالکیت مردم در استان بود که دستورات ویژه‌ای نیز صادر کردند.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: بر همین مبنا کارگروه ویژه‌ای در استان تشکیل شد و کار را برای همه محلات شروع کرده‌ایم و با تاکید دولت مطابق یک برنامه ریزی مشکل مالکیت را در شهر بندرعباس و سراسر استان حل کنیم.
دوستی ادامه داد: در شهر بندرعباس تقریبا نیمی از جمعیت در بافت حاشیه‌ای زندگی می‌کنند که مهم‌ترین نگرانی آن‌ها مساله مالکیت است که مالکیت را گام اول توسعه شهری می‌دانیم و در همین راستا حرکت خواهیم کرد و با توجه ویژه‌ای که از سوی رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی وجود دارد امیدواریم این مشکل به زودی حل شود.
وی تصریح کرد: امروز در این مراسم تحویل سند به صورت نمادین انجام شد، در محله اسلام ۱.۵ دانگ زمین‌ها در اختیار دولت بود که مشکل آن حل شد و ۴.۵ دانگ آن در اختیار بنیاد مستضعفان است که این هم در چند روز آینده حل می‌شود.
دوستی گفت: تعیین تکلیف اسناد مالکیتی مردم آغاز شده و به ترتیب در تمام محلات بندرعباس انجام می‌شود.

احداث یک شهر جدید ساحلی درهرمزگان در اولویت راه و شهرسازی است

وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست ویدئو کنفرانسی اظهارداشت: در سفر رییس جمهور به استان هرمزگان متاسفانه بنده نتوانستم به علت ماموریت خارج از کشور به این استان سفر کنم اما در برنامه داریم به زودی سفری به هرمزگان داشته باشم.
رستم قاسمی افزود: یکی از تاکیدهای ما انجام امور مرتبط با درخواست استاندار هرمزگان مبنی بر احداث یک شهر جدید ساحلی در این استان است و برای انجام این کار زمان‌بندی گذاشته‌ایم و ماموریت ویژه داده‌ایم تا این مساله را عملیاتی کرده و در سفر به هرمزگان عملیات اجرایی این شهر آغاز شود.
وی بیان داشت: امیدواریم مدیران و مسوولان در  هرمزگان هم سریع‌تر تغییر کاربری‌ها و امور مرتبط را در استان و در شورای برنامه ریزی انجام دهند تا ما نیز در کشور مجوزها و مصوبات را پیگیری کرده و عملیات اجرایی این شهر ساحلی را آغاز کنیم.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بازآفرینی محلات فرسوده باید در دستورکار مدیران استانی قرار بگیرد چرا که برای سال آینده منابع خوبی پیش‌بینی شده تا مشکلات مردم در این بافت فرسوده کشور کاهش یابد.
وی گفت: به دنبال حل مشکل اسناد مالکیتی مردم هستیم و در این راستا در خدمت مردم هرمزگان خواهیم بود تا بتوانیم مشکلات این حوزه را در شهر بندرعباس و سایر شهرها حل کنیم.
گفتنی است در این آیین ۲ سند مالکیتی آماده و در به صاحبان منازل مسکونی در محله اسلام آباد از سوی استاندار هرمزگان تقدیم شد.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

برنامه اجراهای جشنواره تئاتر خیابانی «جوانه» در میناب اعلام شد

بندرعباس – ایرنا – برنامه زمانبندی اجرای ۱۰ اثر نمایشی چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی «جوانه» …