افزایش ۱۱۲ درصدی کالا از مرز مهران به عراق

مدیرکل گمرک استان ایلام از افزایش ۱۱۲ درصدی صادرات کالا از مرز بین المللی مهران به عراق در ده ماه گذشته سال جاری خبرداد.

روح‌الله غلامی از صادرات ۸۷۰ میلیون دلاری کالا در ۱۰ ماهه سپری شده از سال جاری از مرز بین المللی مهران به عراق خبر داد و یادآور شد: این میزان کالا از نظر وزنی نسبت به سال گذشته ۱۱۹ درصد و از نظر ارزش دلاری ۱۱۲ درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرک استان ایلام با بیان اینکه روزانه ۴۰۰ کامیون کالا از مرز مهران به عراق صادر می‌شود گفت: این میزان صادرات کالا در بازه زمانی ۱۰ ماهه یک میلیون و ۷۳۶ هزار تن بوده است.
غلامی با اشاره به مجموع صادرات کالا از مرز مهران در سال گذشته تاکید کرد: در این مدت یک هزار و ۵۴۲ محموله ترانزیتی به ارزش ۵۵۳ میلیون دلار کالا از مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

مدیرکل گمرکات استان ایلام یادآور شد: طی این مدت ۹۰۷ هزار تن صادرات به کشور عراق از جمله آهن آلات، کاشی و سرامیک، پلاستیک، تره بار، سنگ آهن و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده است، اضافه کرد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحد‌های تولیدی، نظارت بر پرواز‌های خارجی و نظارت بر ورود کالا‌های اولیه را برعهده دارد.
مدیرکل گمرک استان ایلام افزود: در حال حاضر تردد کامیون‌های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.
شهر مرزی مهران در استان ایلام حدود ۲۳۰ کیلومتر با بغداد پایتخت عراق فاصله دارد و به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.
شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

منبع:

خبرگزاری صدا و سیما

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

خور گناوه از آلاینده های محیط زیست پاک‌سازی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، کیامرث جوکار روز دوشنبه در حاشیه اجرای طرح یاد شده در …