ممانعت تل‌آویو از ورود دارو و تجهیزات پزشکی به غزه

فلسطینیان ساکن نوار غزه در اعتراض به اقدامات رژیم اشغالگر مبنی بر ممانعت از واردات دستگاه‌های پزشکی و دارو به این منطقه، تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

مردم غزه امروز یکشنبه به دعوت وزارت بهداشت این منطقه، در نزدیکی گذرگاه «ایرز» واقع در شمال نوار غزه، تجمع کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراض‌آمیز، اقدامات رژیم صهیونیستی برای محاصره نوار غزه را محکوم کردند.

گذرگاه ایرز یکی از گذرگاه‌های ارتباطی نوار غزه با مناطق کرانه باختری و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ است که تحت سیطره رژیم صهیونیستی قرار دارد.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، «ابراهیم عباس» مدیر واحد تصویربرداری پزشکی در وزارت بهداشت غزه که در این تجمع شرکت کرده بود، گفت که رژیم اشغالگر از دستیابی بیماران به درمان لازم خواه در داخل نوار غزه یا در کرانه باختری و قدس ممانعت می‌کند.

وی افزود که مسئولان رژیم اشغالگر همچنان از واردات دستگاه‌های تشخیص طبی، دستگاه‌های تولید اکسیژن بیمارستانی و قطعات یدکی لازم برای تعمیر بسیاری از دستگاه‌ها ممانعت می‌کنند.

وی گفت که رژیم صهیونیستی با محاصره درمانی ساکنان نوار غزه، سیاست کشتار هدفمند علیه بیماران این منطقه را اعمال می‌کند.

عباس همچنین از نهادهای بین‌المللی برای اعمال فشار بر رژیم اشغالگر جهت وارد کردن دستگاه‌های ضروری درخواست کرد و گفت که وزارت بهداشت از هر روشی استفاده می‌کند تا بیماران غزه درمان شوند.

وی با اشاره به افزایش ابتلا به کرونا در غزه افزود که این اقدامات رژیم صهیونیستی در حالی است که ۷۰ درصد از موارد ابتلا به کرونا در نوار غزه نیز مربوط به ابتلا به سویه اُمیکرون است.

منبع:

العالم

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شهرستان نقده در عاشورای حسینی عزادار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید. × لغو پاسخ نظرات حاوی توهین و …