تاکید روسیه به تلاش برای جلوگیری از آغاز جنگ در اوکراین

به گزارش ایرنا، ماتویینکو  امروز (چهارشنبه) در مصاحبه با روزنامه پارلامنتسکایا گازتا، ارگان پارلمان روسیه گفت که حتی تصور آغاز جنگ با اوکراین وحشتناک است و روسیه هرچه که در توان دارد برای جلوگیری از چنین جنگی بکار خواهد گرفت.  

وی افزود: موضع ما را ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بطور صریح تنظیم و اعلام کرده است و هر چه که به ما بستگی داشته باشد برای پیشگیری از جنگ با اوکراین بکار می گیریم.

رئیس شورای فدراسیون روسیه گفت: روسیه و اوکراین قرنها با هم پیوند دارند و مردم دو کشور در یک کشور واحد با یکدیگر زندگی کرده اند و برای ما حتی تصور جنگ با اوکراین هم وحشتناک است.  

مقام ارشد روس تصریح کرد: هیچ گونه شواهدی که بر اساس آن بتوان روسیه را به مقاصد تجاوزگرانه در مورد اوکراین متهم کرد وجود ندارد و جای تعجب نیست که موضوع تهاجم به اوکراین هیچ گونه پایه و اساسی ندارد.   

 وی با انتقاد از سیاست های غرب در عرصه بین المللی و در مورد روسیه اظهار داشت: برخی نیروهای سیاسی در آمریکا و غرب تلاش می کنند که اوکراین را به جنگ با روسیه بکشانند و کی یف را مجبور به چنین اقدامی می کنند و سعی دارند اوضاع بین المللی را پرتنش کنند.  

ماتویینکو گفت: در همین حال پیمان آتلانتیک شمالی شروع به تسخیر نظامی اوکراین کرد و ارسال تسلیحات و ادوات جنگی به این کشور جریان دارد.  

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که روسیه خواهان جنگ (در اروپا و اوکراین) نیست.

به گزارش ایرنا، پوتین در نشست مطبوعاتی مشترک با اولاف شولتس صدر اعظم آلمان در کاخ کرملین گفت که روسیه خواهان جنگ نیست و به همین دلیل ایده تضمین های امنیتی را مطرح کرده است.  

رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: آنچه که در منطقه دونباس (منطقه مناقشه در شرق اوکراین) می گذرد، نسل کشی است.  

مسکو بارها اعلام کرده است که قصدی برای حمله نظامی به اوکراین ندارد و در صدد دریافت تضمین‌های امنیتی است که مانع از توسعه ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا (ناتو) می‌شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ستاره پرتغالی اشتباه خود را جبران کرد؛ صعود سخت سیتی به فینال با عبور از چلسی

تهران- ایرنا- تیم فوتبال منچسترسیتی با برتری مقابل چلسی راهی فینال جام حذفی انگلیس شد. …