آلمان از روسیه خواست برای تنش زدایی گام های مشخصی بردارد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بربوک در یک کنفرانس مشترک خبری با همتای اسپانیایی اش گفت: هر گام واقعی به سوی تنش زدایی، دلیلی برای امیدواری است و لذا روسیه باید گام های مشخصی همچون عقب نشینی نیروهایش از مرز اوکراین برای تنش زدایی با کی یف بردارد.

این سخنان در حالی مطرح شد که روسیه اعلام کرد بخشی از نیروهایش را پس از پایان رزمایش های نظامی در نزدیکی اوکراین، از مرز این کشور به پایگاه های اصلی شان بازگردانده است.

براساس این گزارش، روسیه هنوز اعلام نکرد تاکنون چه تعداد از ۱۳۰ هزار نظامی مستقر این کشور در مرز اوکراین را عقب کشانده و در این میان سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز مدعی است که نشانی دال بر عقب نشینی نیروهای روسی مشاهده نکرده است، تناقضاتی که آمیزه ای از خوش بینی و بدبینی را در غرب برانگیخته است.

بربوک گفت: اکنون بر عهده روسیه است که مسیر تنش زدایی را در پیش گیرد و با گام های ملموسی چون عقب نشینی نیروها از آن حمایت کند.

خوزه مانوئل آلبارز وزیر امور خارجه اسپانیا نیز گفت در صورت تائید شدن، هر گونه خروج نسبی نیروهای روسی، اخباری عالی است و برعهده کرملین است که اقدام بعدی را انجام دهد.  

وی افزود: ما نباید در حال حاضر تنش شدید در مرز اوکراین را دست کم بگیریم، توپ در زمین روسیه است.

وی با اعلام اینکه جنگ اجتناب ناپذیر نیست، تاکید کرد که دیپلماسی، بهترین راه حل برای این بحران است.

وزیر امور خارجه اسپانیا همچنین گفت که حضور نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین غیرقابل توجیه است و هیچ دلیل دفاعی برای چنین نیروی قابل توجهی وجود ندارد.

غرب و آمریکا مدعی اند که مسکو با استقرار نظامیانش در امتداد مرز اوکراین، قصد حمله به این کشور را دارد، ادعایی که روسیه آن را رد می کند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

وفایی‌پور: مریض نمی‌شدم دولت‌بیکف را می‌بردم – تابناک

هادی وفایی‌پور می‌گوید بیماری آنفلوانزا در دو هفته گذشته، باعث افت توان بدنی او و …