برگزیدگان دهمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین معرفی شدند

به گزارش ایرنا، در این آیین که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی این وزارتخانه، باران چشمه سرپرست فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، سبزواری و ملکی نایب رییس و دبیر فدراسیون، نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی،  میرجلیلی رییس سازمان بسیج ورزشکاران، پهلوان جابر صادق زاده، پهلوان توپچی، استاد علی انسانی ستایشگر اهل بیت (ع)، مرشدان و سردم‌داران زورخانه، پیشکسوتان، قهرمانان و زورخانه داران حضور داشتند.

بر همین اساس محسن بحریان (فارس) و محمدرضا حسن پور (خراسان جنوبی) توانستند سردم های زرین این دوره از جشنواره را از آن خود کنند که در بخش های مختلف نتایج به دست آمده به این شرح اعلام می گردد.

در بخش ضرب سنتی و شاهنامه خوانی ابوالفضل غلامی (خراسان رضوی)، رمضانعلی باقرزاده (خراسان رضوی)، .محمدعلی اسدی (اصفهان)،  سیدضیاءالدین میرشاکی (لرستان) و بهمن جهاتفر (زنجان) سردم سیمین و  علیرضا محرابی (اصفهان) و محمد عابدینی (آذربایجان شرقی) دیپلم افتخار این بخش را از آن خود کردند.

در بخش ضرب نوین و آوار کلاسیک، محمدرضا حسن پور (خراسان جنوبی) ۱۹ تا ۳۰ سال و محسن بحریان (فارس) ۳۱ تا ۴۰ سال موفق به کسب سردم زرین شدند. علی ملکی نژاد (تهران) ۱۹ تا ۳۰ سال، محمد گلستانی (تهران) ۱۹ تا ۳۰ سال، رضا اکبری (مازندران) ۱۹ تا ۳۰ سال، سیدعلی توانگر (مرکزی) ۱۹ تا ۳۰ سال، بشیر الصاق (اصفهان) ۱۹ تا ۳۰ سال، تقی سعادت پور (مرکزی) ۳۱ تا ۴۰ سال، محمدرضا نعمت الهی (فارس)  ۳۱ تا ۴۰ سا و مرتضی شهری (خراسان رضوی) ۳۱ تا ۴۰ سال نیز موفق به کسب سردم سیمین بخش ضرب نوازی نوین و آواز کلاسیک شدند.

دیپلم افتخار بخش ضرب نوازی نوین و آواز کلاسیک از آن حسین تاجیک (تهران) ۱۹ تا ۳۰ سال،  محمدحسن شاهمیر (آذربایجان شرقی) ۱۹ تا ۳۰ سال، سهیل قاسمی (آذربایجان شرقی) ۱۹ تا ۳۰ سال، افشین یوسفی ( مرکزی) ۱۹ تا ۳۰ سال، علیرضا نعمت الهی (فارس) ۱۹ تا ۳۰ سال،  محمدرضا عباسیان (خراسان رضوی) ۱۹ تا ۳۰ سال، بهروز خلیل پور (بوشهر) ۱۹ تا ۳۰ سال، مهران فرهادی فر (خراسان رضوی) ۱۹ تا ۳۰ سال و حجت رمضان نژاد (خراسان رضوی) ۳۱ تا ۴۰ سال شد.

در بخش همنوازی مرشدی سردم سیمین به گروه سبزوار آقایان و ابوالفضل غلامی، جواد شکیبا، اسماعیل نورنهنگ از استان خراسان رضوی و گروه همدان حمید عزیزی، مهدی یدالهی (همدان) و دیپلم افتخار این بخش نیز به احسان حدادی و مانی مرادیان از استان مازندران اهدا شد.

دهمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین در حالی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقیایی و استفاده از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر مرشدی برگزار شد که در این دوره بیش از ۸۵ اثر از استانهای گلستان،قزوین،تهران، همدان، لرستان، کرمانشاه، اصفهان، آذربایجان شرقی، بوشهر، سمنان، فارس، مازندران، خراسان رضوی، زنجان، منطقه آزاد ارس، یزد، خراسان جنوبی و البرز به دبیرخانه این جشنواره مستقر در فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ارسال گردیده بود.

در نهایت و مرحله پایانی این جشنواره از صبح  امروز سه شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ همزمان با ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و روز ملی گرمیداشت مقام پدر با حضور ۳۷ مرشد برتر کشور در تالار اندیشه واقع در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی  آغاز به کار کرد.

در این جشنواره مرشدان راه یافته به مرحله نهایی به مدت ۶ دقیقه در دو بخش ضرب نوازی سنتی و مدرن به هنرنمایی می‌پردازند و ۱۱ داور مطرح کشوری، آواها و نواهای مرشدان را مورد قضاوت قرار دادند.

لازم به ذکر است: این رویداد ملی از ورزش های زورخانه ای با حمایت و همکاری ستودنی رسانه ملی به صورت زنده و مستقیم پوشش داده خواهد شد که به ترتیب از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه و از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه از شبکه ورزش سیما و از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ و ۳۰ دقیقه از شبکه سه سیما  جریان این رقابت های جذاب و دیدنی میان مرشدان کشور از قاب تلویزبون منعکس شد.

گفتنی است رونمایی از سرود ملی ورزش زورخانه ای، اجرای آیین های زورخانه ای توسط گروه جوانمردان ایران زمین، اجرای مرشدان برتر دوره های گذشته و … بخش هایی از برنامه اختتامیه بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

نبی: قلعه‌نویی دخالتی در پرونده بیرانوند نداشته است

به گزارش عصر شنبه ایرنا، مهدی محمدنبی نایب رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه سومین جلسه …