عزیزی خادم: فوتبال اتاق شیسه ای است، همواره پاسخگو بوده و هستیم

به گزارش ایرنا،‌ شهاب الدین عزیزی خادم در نشستی مجازی با روسای هیات استانی افزود: امام علی نماد تلاش، احقاق حق و تلاش برای گسترش عدالت است، امیدوارم عملا پیرو راستین مولا امیرالمومنین باشیم.

وی در ادامه یادآور شد:‌ تبدیل فدراسیون بدهکار به فدراسیونی ثروتمند که هم در بعد نتیجه گیری، ایجاد زیرساخت، توجه به استان‌ها و استعدادیابی موفق عمل کرده است. خوشحالیم با عبور از یک فدراسیون بدهکار امروز به یک جایگاه امیدوار و الگوی توسعه ورزش در کشور تبدیل شدیم.

وی افزود: با رفتن به جام جهانی مبلغی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به حساب فدراسیون واریز و درآمدزایی شده که بعد از گذر از این تحریم های ظالمانه این پاداش را برای فوتبال ملی هزینه خواهیم کرد. ما می توانستیم مثل خیلی ها عمل کنیم و این درآمد را به عنوان دستمزد سرمربیان میلیون دلاری پرداخت کنیم اما این کار را نکردیم و به همین دلیل فدراسیون از بدهی به ثروت رسیده است، از سویی دیگر با تلاش‌های صورت گرفته بعد از حدود ٢ سال میزبانی به ایران برگشت.

عزیزی خادم گفت: نتیجه گیری تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال، ساحلی و بانوان در ۱۱ ماه گذشته قابل توجه است، تقریبا غیر از تیم ملی مردان همه تیم ها در ۲ سال گذشته تعطیل شده بودند. شخصیت فوتبال ایران در بعد ملی و فراملی بازسازی شده، همچنین تاریخ‌سازی تیم‌های ملی فوتبال بانوان و مردان برای همیشه در فوتبال این کشور ثبت خواهد شد.

وی افزود: یکی در راهیابی به جام ملت‌های آسیا برای اولین بار و دیگری سریع ترین صعود آسیا به جام جهانی را رقم زد. در این مسیر کمترین زحمت را بنده کشیدم. با اینکه در کوران رقابت های مختلف در بخش مردان و زنان بودیم، اما خیلی از تیم های ملی به تورنمنت های مختلف مردان، زنان و فوتسال در مقدماتی جام جهانی، جام ملت های آسیا و جام جهانی فوتسال در حد بضاعتی که داشتیم اعزام شدند و اگر هم تیمی اعزام نشد به دلیل همه گیری کووید ۱۹ بوده که تورنمنت لغو شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران یادآور شد: روز گذشته با محمد دادکان جلسه ای داشتم و در آن دیدار هم وی و هم بنده بر این نکته تاکید کردیم که فدراسیون ملی جای تسویه حساب‌های ‌شخصی نیست چرا که برای همه مردم است. مبنای آن بر تلاش و عدالت و پشتکار بنا نهاده شده و هر کسی در فوتبال ملی کاری کند سرباز جان‌برکف ایران و مردم است. اتهامات بی پایه و اساس برای آنانی کاربرد دارد که نه لطف خداوند و نه تلاش تیم مدیریت و نه اعضای کادر فنی تیم های ملی و نه بازیکنان سربلند این سرزمین را نمی بینند، فوتبال چیز پنهانی ندارد.

وی افزود: روزی که با کمک شما و رای اعتماد سایر اعضای مجمع به فدراسیون آمدم کمتر از ۲۰ میلیون تومان در خزانه بود و چند میلیون دلار بدهی داخلی و خارجی داشت. در این مدت بخش اعظمی از معوقات تیم های ملی را که تعهد گذشته بود، پرداخت کردیم. تا امروز دهها میلیارد تومان از بدهی انباشته و مالیاتی فدراسیون پرداخت شده است. پشتوانه بنده همراهی و مشارکت خانواده فوتبال است. در این مدت بخش اعظمی از معوقات تیم های ملی را که تعهد گذشته بود، پرداخت کردیم. ارزان ترین صعود به جام جهانی رقم خورده و همان گونه که با شما وعده کردم عواید حاصل از این صعود باید به استان ها به عنوان بازوی محرک فوتبال ملی خواهد آمد. برای گره خوردن استان ها با فوتبال ملی تدابیر ویژه ای اندیشیده شده و شاید مهم ترین آن در حوزه اجرا استعدادیابی باشد.

عزیزی خادم گفت: تهیه هواپیمای رایگان و اختصاصی برای تیم های ملی مردان و زنان از دستاوردهای مهم این ۱۱ ماه است که برای اولین بار رقم خورده است. معرفی کیش به عنوان پایگاه زیرساخت های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی ملی بخشی از دیگر از فعالیت هاست که برای اولین بار رقم خورده است. در طول این ۱۱ ماه، ۴ بار تیم های ملی فوتبال، فوتسال و بانوان برای اولین بار اردوی آماده سازی خود را در کیش برگزار کرده اند. همین جا باید مراتب تشکر ویژه خود را از سعید محمد اعلام کنم که در تفاهم نامه ای که طی روزهای گذشته با وی امضاء کردیم ۵ زمین تمرینی که یکی از آن چمن هیبریدی است، دو زمین فوتبال ساحلی، یک سالن فیزیوتراپی و یک سالن تمرینی با سرمایه گذاری بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان در این منطقه و تا پایان مردادماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: تفاهم نامه ای با فدراسیون فوتبال قطر امضا کردیم که طی آن تیم های ملی فوتبال کشورمان می توانند از امکانات قطری ها به عنوان میزبان جام جهانی استفاده کنند. این قرارداد مهمترین قرارداد بین المللی فوتبال ایران است چرا که این کشور برای ساخت اسپایر در ایران اقدام خواهد کرد و در زمینی به مساحت ۲۵ تا ۳۰ هکتار این زیرساخت در مجموعه ورزشی آزادی ساخته خواهد شد.

وی تاکید کرد: نقشه ساختمان فوتبال برای شروع عملیات اجرایی پس از ماه ها کار کارشناسی توسط یک تیم طراح توانمند و متخصص در آکادمی ملی فوتبال روبه اتمام است و انشاءالله طی هفته های آینده وارد فاز عملیاتی خواهیم شد. در این مدت بخش بزرگی از تبلیغات محیطی به باشگاه ها واگذار شده و سعی کردیم تمام فرصت های اقتصادی فوتبال را شناسایی کنیم. در شرف عقد قرارداد نهایی با حامی مالی هستیم، دستمزد داوران ۴۰۰ درصد افزایش یافت و به آنها پرداخت شد و به همین دلیل می گویم ثبات در این ۱۱ ماه به فوتبال ملی برگشت.

وی یادآور شد: فدراسیون فوتبال در این مدت موفقیت های بی سابقه ای را رقم زده که مردم به آن واقفند، این پیروزی ها مصادره شدنی نیست چون متعلق به ملت بزرگ ایران است. حضور ستاره های فوتبال ایران همچون باقری، مهدوی کیا، شمسایی و هاشمیان در کنار تیم های ملی بخشی از دستاوردهای این ۱۱ ماه است. البته ناگفته نماند بنظرم قهرمانان واقعی کشور شهدای ما هستند به همین دلیل به برکت وجود قطره قطره خون این عزیزان، سرمان بلند است و آسایش داریم. من به حق منتخبان شما در هیات رییسه احترام می گذارم. در روزهای سخت در کنار من بودند، جا دارد از زحمات این عزیزان تشکر کنم. این حق قانونی همکاران من در هیات رییسه است و ان شاالله روز پنجشنبه فوتبال ملی بتواند سربلند از آزمون پیش رو بیرون بیاید.

عزیزی خادم تصریح کرد: موضوع عدم شفافیت باوجود مصوبه‌ها از سوی دوستان بیان شد که متاسفانه به کلی گویی ها بسنده کرده اند و تا این لحظه هیچ سند متقنی در این مورد ارائه نشده است. اما پیش تر هم گفته ام که بنا و مبنای این فدراسیون بر شفافیت در همه حوزه هاست و در هر موردی موضوعی وجود داشته باشد نه تنها برای اعضای هیات رییسه که برای تک تک اعضای محترم مجمع، همکاران شما در فدراسیون فوتبال با افتخار حاضر به پاسخگویی و شفاف سازی هستند، معتقدم این فدراسیون از مظلوم ترین فدراسیون های تاریخ ایران است اما دعا کنیم همیشه مظلوم باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: موضوع حسابرسی تا تیرماه از مواردی است که بارها در رسانه ها به آن تایید شده است. آیا فدراسیون خود می تواند مستقلا حسابرسی کند؟ آیا غیر از این است حسابرس مستقل باید این کار را انجام داده و در مجمع آینده به اعضا اعلام کند. خداوند عالم ناظر برگفتار و عمل و قلب آدمها است. در تاریخ فوتبال ایران این همه موفقیت بی سابقه بوده است. عملکرد ما در این ۱۱ ماه قابل اندازه گیری است، جا دارد از تمام روسای قبلی فدراسیون فوتبال هم تشکر کنم، به هر صورت ما هم مبرا از عیب نیستیم.

سکان دار فوتبال ایران ادامه داد:‌ این روزها حذف پرسپولیس و استقلال را بهانه کرده اند و می گویند نکند برای فوتبال ملی چنین اتفاقی بیفتد. حتی کسی که طرفدار این دو تیم هم نباشد می داند که مشکل این تیم ها برای امروز و دیروز و این فدراسیون و آن فدراسیون و این دولت و آن دولت نیست. موضوعی است که باید ریشه ای حل شود. جالب است مدعیان این ادعاها حتی نتوانستند از امور روزمره یکی دو تیم بربیایند. آن هم با حدود ده برابر کردن هزینه ها.

وی افزود: باید بگویم فدراسیون فوتبال، مدعی فوتبال ملی است. از التهاب، افترا و تهمت پرهیز کنیم. بدون شک این موفقیت ها در سایه لطف الهی و تلاش همه عزیزان بوده است. فوتبالی که کام ملت را شیرین کرده را تلخ نکنیم. امکاناتی که فوتبال دارد و ثروتمند شده را در دل استانها خواهیم برد. انشاءالله با کمک یکدیگر بتوانیم برنامه ریزی کاملی در این فضای ایجاد شده بکنیم. از این اجماع حداکثری و نگاه عدالتی که در فوتبال ملی در حال حاضر بوجود آمده است، خیلی خوشحالم. تا روزی که در کنار شما که رکن اصلی فوتبال هستید، این اهداف را جلو خواهم برد.

 وی گفت:‌ دو بازی دیگر از مسابقات جام جهانی هنوز باقی مانده است. بعد از آن قرعه کشی رقابتهای جام جهانی را داریم. امیدوارم بتوانیم این فضا را مدیریت کنیم،‌ هر رفتاری از فردی سر بزند، باید مسئولیتش را بپذیرد. امیدوارم آخرتمان را برای دنیای دیگران نفروشیم و این موضوع بسیار مهمی است. با عشق و افتخار کنار شما هستم، به خصوص در این دو هفته گذشته قوی تر از قبل در کنار من بودید. بعد از این دو بازی در سال آینده برای توسعه فوتبال در استانها برنامه ریزی خواهیم کرد و برای اولین بار است که در استانها این امر مهم اتفاق می افتد.

عزیزی خادم در پایان تصریح کرد: همه تلاش هایی که تاکنون شده برای سربلندی نام ایران بوده و ان شاالله از این پس نیز این اتفاق بیافتد. اگر موفقیتی حاصل شده در سایه لطف خداوند، دعای خیر ملت، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، حمایت های دولت جمهوری اسلامی ایران و مجلس شورای اسلامی، رسانه ها و بویژه رسانه ملی و تلاش خانواده فوتبال بوده است. فوتبال اتاقی شیشه ای است که درب آن بر روی همه باز است و می توانند مواردی که مد نظرشان است را مطرح کنند و ما هم بی لکنت به حول قوه الهی پاسخگو هستیم،‌ فراموش نکنیم که در فوتبال ملی به یک معماری و نوسازی ساختاری جدید رسیده‌ایم.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

از انتقاد تند مربی اسبق پرسپولیس تا واکنش مدیرعامل استقلال به اتهامات وارده

تهران- ایرنا- بسته ورزشی ایرنا در شانزدهمین روز آذرماه به واکنش مربی اسبق پرسپولیس به …