نمایشگاه‌های «نقش محال» و «علی قرآن ناطق» در تهران برپا شد

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، در نمایشگاه «نقش محال» با موضوع مولای متقیان حضرت علی(ع)، ۲۵ اثر هنری از گنجینه موزه هنرهای دینی امام علی(ع) شامل آثاری بر بستر کاغذ، نقاشی پشت‌ شیشه و اثری دست‌بافت با وجه تصویرگرانه به نمایش گذاشته شده و تا ۲۶ اردیبهشت در این موزه برپاست.

در این نمایشگاه آثار هنرمندان قدیم؛ استاد زرین قلم اصفهانی، ابوالحسن افشار، استاد اسماعیل و استاد علی و هنرمندان معاصر؛ کاظم چلیپا، ناصر پلنگی، جمشید سرمدی، عارف گیلانی، غلامعلی طاهری، یحیی نصیری، هشیار قاضی‌زاده، منوچهر ملکشاهی و… ارائه شده است.

نمایشگاه «نقش محال» نگاهی دارد به آن بخش از سنت و سبک نقاشی/نگارگری ایرانی-اسلامی که به طور مستقیم مضمون و محتوای اسلامی-شیعی دارد و علاوه بر رویکرد هنری و ارزش موضوعی، تأکیدی بر خلوص عمل و ارادت هنرمندان به پیشوای نخست شیعیان، امیرالمؤمنین(ع) است.

همچنین به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی(ع)، نمایشگاه معرق، منبت و خاتم با عنوان «علی قرآن ناطق» آثار مرتضی آتش‌پنجه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) افتتاح شد که تا ۱۰ اسفند میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه‌های «نقش محال» و «علی قرآن ناطق» در تهران برپا شد

در این نمایشگاه ۱۸ اثر از قرآن کریم با تکنیک‌های معرق، مشبک و خاتم با بهره‌مندی از خط‌های ثلث(استاد توتونچی) و خط نسخ (عثمان طه) به نمایش درآمده است.

آتش‌پنجه متولد ۱۳۴۸ در تهران است که تحصیلات خود را در رشته صنایع دستی با تکنیک معرق به پایان رساند.

این هنرمند دارای نشان درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در رشته‌های هنری خاتم‌کاری، پیکرتراشی و نازک‌کاری(صنایع چوبی) نیز فعالیت دارد و تاکنون در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی شرکت داشته است.

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) از موزه‌های معاصر تهران است که با گنجینه‌ای غنی متشکل از ۴هزار اثر هنری با محوریت دین و مذهب میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

این موزه در خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان دستگردی، بلوار اسفندیار، پلاک ۳۵ واقع شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کانکس ساندویچ پانل چیست؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این مقاله راهنمای کامل معرفی و خرید کانکس ساندویچ پانل …