روحانی اهل سنت: حضرت علی (ع) الگویی کم نظیر برای همه بشریت است


ماموستا «عبدالرحمن مرادی» روز سه‌شنبه با تبریک میلاد باسعادت مولی الموحدین حضرت امیر المومنین علی(ع) در گفت  گو با ایرنا اظهار داشت: ایشان بزرگ مرد تاریخ بشریت است و روز ولادتش را باید بزرگ شمرد و گرامی داشت چرا که میلاد چنین بزرگانی باعث تحولات بسیار مثبتی در جهان و تاریخ اسلام شده است.

وی ادامه داد: حضرت امام علی (ع) به عنوان امام مسلمانان از بدو کودکی در منزل پیامبر مهربانی ها حضرت رسول اکرم (ص) پرورش یافته و از اولین ایمان آوردنگان به دین اسلام و جز بهترین حامیان آن به شمار می روند.

ماموستا مرادی با بیان اینکه حضرت علی (ع) فضیلت های بیشماری داشته و در بسیاری از کتب اهل سنت و شیعه ذکر شده است، افزود: ویژگی های نقل شده تنها بخشی از فضائل آن حضرت است و همه آن ها در وصف نمی‌گنجد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه تاکید کرد: درس های زیادی از مولای متقیان می توان آموخت از جمله علم، شجاعت، سخاوت، گذشت، فداکاری و بزرگواری را، صفاتی که هر کدام برای عاقبت بخیری کفایت می کند.

وی ادامه داد: حضرت علی علیه السلام در خانه یک همسر صادق و یک پدر مهربان، در بیرون از منزل یک انسان جوانمرد باغیرت و شجاع، در محراب عبادت یک «خالصا لوجه لله» و در کارزار جهاد و مبارزه هم مبارزی جنگجو بود بود که بزرگ منشی و تزکیه نفسش زبان زد دوست و دشمن بود.

ماموستا مرادی یادآوری کرد: قدرت خارق العاده و مطیه الهی در جنگ خیبر عظمت و هیبت او را به دنیا نشان داد و در دوران حاکمیت نیز عدالت بی نظیر و بی بدلیش سرلوحه همه حاکمان و عادلان بعداز خود شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پایان بحران سپاهان با قربانی کردن همشهری/ بازگشت ذوب به جاده باخت

تهران- ایرنا- تیم فوتبال سپاهان در یک بازی معوقه از هفته هفدهم لیگ برتر برابر …