برگزاری جشن مولود کعبه به میزبانی رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، جشن مولود کعبه و گرامیداشت روز پدر به همت رایزنی فرهنگی ایران در شهر اسلام‌آباد و با حضور، وزیر امور زکات و عشر دولت ایالت پنجاب، رایزن فرهنگی ایران در اسلام‌آباد، رئیس خانه فرهنگ کشورمان در راولپندی، رئیس مرکز مطالعات مسیحی، نماینده حزب مجلس وحدت مسلمین، رئیس شبکه سچ تی وی، مدیر مسئول فصلنامه دیپلماتیک “سفیر” و جمعی از شعرا، استادان و علمای شیعه و اهل سنت و نیز نمایندگان اصحاب رسانه پاکستان برگزار شد.

سخنرانان در این مراسم که به مناسبت سیزدهم رجب مصادف با میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع) برپا شده بود در خصوص اهمیت کتاب شریف نهج البلاغه و بیان احادیثی در مورد فضایل، مناقب و شخصیت این امام همام سخنرانی کردند. شعرای اهل بیت (ع) نیز در فضای معنوی در مدح و منقبت مولای متقیان حضرت علی (ع) و در وصف حضرت امام خمینی(ره)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و با لحن زیبا به شعرخوانی پرداختند. 

همچنین در این مراسم علما و دانشمندان چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به رهبر معظم انقلاب، ملت و دولت کشورمان تبریک گفتند.

«احسان خزاعی» رایزن فرهنگی ایران با تبریک سالروز میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: نهج البلاغه کتابی انسان ساز است و از نامه های امام علی(ع) به مالک اشتر می توان فهمید که نهج البلاغه کتابی عملی است لذا امام خمینی (ره) با تاسی از آموزه ها و تعالیم امام علی(ع)، انقلاب اسلامی ایران را هدایت کردند و با پشتیبانی و وحدت مردم آن را به پیروزی رساندند.

خزاعی با اشاره به اشعار علامه محمد اقبال در مورد ایران افزود: اندیشه های عمیق امام خمینی (ره) و علامه اقبال برای نسل های بعد بیش از پیش شناخته خواهد شد.

برگزاری جشن مولود کعبه به میزبانی رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان

«سید یاور عباس» وزیر امور زکات و بیت المال دولت ایالت پنجاب ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و نیز چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: روابط فرهنگی و دینی ایران با شبه قاره تاریخی طولانی دارد و انقلاب اسلامی ایران تحول بزرگی را در سطح جهانی ایجاد کرد. وی افزود: من تاکنون شخصیتی همچون امام خمینی (ره) ندیده ام و پس از انقلاب اسلامی ایران با ایشان دیدار کردم و تحت تاثیر شخصیت ایشان قرار گرفتم. 

وزیر دولت پنجاب با قرائت بخشی از اشعار علامه محمد اقبال گفت: علامه اقبال می دانست که ایران صلاحیت انقلاب اسلامی را دارد، لذا به مردم مسلمان جهان برای وابستگی به آن بعنوان مرکز وحدت اسلامی تاکید کرد. وی گفت: تمام گروه های مذهبی پاکستان در حمایت از انقلاب اسلامی متحد هستند.

سید یاور عباس با بیان این که ایران تنها کشوری در جهان است که رژیم اشغالگر اسرائیل از آن واهمه داشته و از آن می ترسد، گفت: آمریکا هرگز جرات تهاجم به ایران را ندارد زیرا می داند از ایران پاسخ محکمی دریافت خواهد کرد.

برگزاری جشن مولود کعبه به میزبانی رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان

“انتصار مهدی” رئیس شبکه سچ تی وی پاکستان نیز گفت: انقلاب اسلامی ایران صرفا انقلاب مذهبی نیست، بلکه انقلابی جهانی است که موجب شد تا بر اساس تعالیم اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، حقوق مسلم مردم به آن ها واگذار شود.

«عبد الباسط مجاهد» استاد علوم اسلامی دانشگاه آزاد علامه اقبال اسلام‌آباد نیز ضمن تبریک میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: من خودم را یکی از شاگردان امام خمینی (ره) می‌دانم که در مورد انقلاب اسلامی ایران دانش آن عالم بزرگوار مطالعه می‌کنم.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

سود سپرده های بانکی در سال ۱۴۰۳ – تابناک

سود سپرده‌های بانکی و اعداد و ارقامی که بانک‌ها به سپرده‌گذاران خود پرداخت می‌کنند، برای …