معاون وزارت بهداشت: شعار ما عدالت در نظام سلامت است

به گزارش ایرنا سعید کریمی سه شنبه در آیین افتتاح بیمارستان شهدای سلامت بنیاد برکت شهرستان نی ریز فارس با تاکید بر تلاش برای کاهش محرومیت در کشور،ادامه داد:  برنامه ریزی برای توسعه عدالت محوری در مناطق محروم کشور تا سال ۱۴۰۴ و ایجاد زمینه های دسترسی عادلانه مردم این مناطق به خدمات حوزه سلامت از اهداف ماست.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره برداری از بیمارستان شهدای سلامت بنیاد برکت شهرستان نی ریز با همکاری مجموعه وزارت بهداشت و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) را نشان دهنده هم افزایی سازنده  در نظام دانست.
کریمی بیان کرد: همه ما سربازان نظام هستیم که لازم است در کنار یکدیگر، هدف خدمت به مردم را به پیش ببریم.

وی ایجاد زیرساخت های جدید را به منزله ایجاد فرصتی برای بهره وری های بهتر از مراکز قدیمی دانست و افزود: با نظر مسوولان سلامت استان فارس، از بیمارستان قدیم این شهرستان نیز همچنان در حوزه سلامت استفاده می شود.
معاون درمان وزارت بهداشت در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به طرح موضوع نیاز شهرستان نی ریز به راه اندازی دستگاه MRI گفت: این مورد پیگیری می شود.

او با بیان اینکه وزارت بهداشت هم اکنون در اوج بحران کرونا قرار دارد، اظهار کرد: همکاران ما در بیمارستان های کشور روزانه پذیرای بیش از ۶۰ هزار مورد مراجعه هستند و به طور متوسط، بیش از چهار هزار بیمار جدید در روز بستری می شوند.

کریمی ادامه داد: این حجم گسترده خدمات به همت پزشکان، پرستاران و کارکنان مجموعه سلامت کشور ارائه می شود که با همه دشواری ها و محدودیت های مالی، کماکان در حال خدمت رسانی به مردم هستند؛ این در حالی است که در بحران کرونا، در بسیاری کشورهای اروپایی با وجود امکانات پیشرفته، مردم در پشت بیمارستان ها در انتظار خدمت بودند، اما در ایران با تلاش شبانه روزی و دلسوزانه، هیچ بیماری از خدمت محروم نماند.

در این آیین بیمارستان شهدای سلامت بنیاد برکت، با ۱۲۰ تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید.

این پروژه با زیربنای ۱۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شد اما طی دو سال اخیر و با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد برکت، کار ساخت این پروژه شتاب بیشتری گرفت.

بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان هزینه برای ساخت پروژه بیمارستان نی ریز صرف شد که بیش از ۸۱ میلیارد تومان آن مربوط به ساخت پروژه و بیش از ۳۶میلیارد تومان نیز مربوط به تجهیز پروژه بوده است،بنیاد برکت با تامین ۳۰ میلیارد تومان، در بهره برداری از این خدمت سهیم بوده است.

نی ریز در فاصله ۲۲۰ کیلومتری شرق شیراز در استان فارس قرار دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پذیرش اسناد درمانی بازنشستگان و صدور معرفی‌نامه برخط بیمه تکمیلی تا پایان اردیبهشت

تهران -ایرنا – اداره کل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بابت …