میرکاظمی: دولت سیزدهم معطل مذاکرات نخواهد ماند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «مسعود میرکاظمی» با بیان اینکه بیش از ۲۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: گاهی با فشارهای سیاسی طرح‌های بدون توجیه اقتصادی آغاز می شود.

معاون رییس جمهور افزود: در حال حاضر متوسط عمر طرح ها به ۱۷ سال رسیده، اگر با شیوه های کنونی بخواهیم راه را ادامه دهیم این طرح ها را باید طرح های باستانی نامید.

وی تاکید کرد: در سال های گذشته به علت ایجاد جو بی‌اعتمادی سرمایه های بخش خصوصی و مردم در جهت رشد اقتصادی هدایت نشد، در حالیکه حجم نقدینگی از مرز ۴ هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد.

میرکاظمی مهم‌ترین عامل ایجاد اطمینان را بهبود شاخص های کلان اقتصادی و پرهیز از تصمیمات شتاب زده دانست و افزود: اولین بودجه دولت سیزدهم با محوریت رشد اقتصادی، بهبود بهره وری و کنترل تورم تدوین شده و این بودجه تضمین کننده بهبود شاخص های کلان اقتصادی است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم معطل نتیجه مذاکرات نخواهد ماند، تصریح کرد: در دولت های پیشین هشت سال فعال اقتصادی را معطل مذاکره کردند و نتیجه هم وضعیت نامطلوب شاخص های اقتصادی شد.

شیوه مدیریت کشور باید متحول شود

معاون رییس جمهور اضافه کرد: کشور فقیری نیستیم اما باید شیوه مدیریت کشور را متحول کرد، دولت نیز معتقد است که راه حل مشکلات حضور سرمایه های مردم است و برای این کار در بودجه سال آینده صندوق های پیشرفت و عدالت پیش بینی شده است.

میرکاظمی افزود: با اهرم شدن منابع این صندوق ها تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی داده می شود تا طرح هایی که در. شد اقتصادی موثر هستند و بر مبنای سند ملی آمایش مشخص شده اند را اجرا کنند.

وی بر ضرورت جذب سرمایه گذاری خارجی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سرمایه گذار خارجی بین دستگاه ها سرگردان هستند، نمی شود به این شیوه شاهد جهش جذب منابع باشیم.حتما باید در شیوه های جذب سرمایه گذاری خارجی تجدید نظر کرد.

رییس سازمان برنامه بودجه افزود: باید در طرح های نیمه تمام اولویت بندی کرد تا موضوعاتی که با معیشت، اشتغال و رشد اقتصادی گره خورده زودتر به سرانجام برسد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آخرین نرخ ارزهای مبادله ای/ قیمت دلار ثابت ماند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، هر اسکناس دلار امروز (چهارشنبه ۲۹ فروردین) در مرکز مبادله ارز …