قرار عاشقی با پدران آسمانی

امروز روز پدر است و روز مردانی که عاشقانه و شجاعانه تا آن سوی مرزها رفتند و با اهدای خون پاک‌شان اجازه تجاوز به دشمنان را ندادند، همان مردان بی‌ادعایی که طعم پدر شدن یا پدر بودن را نچشیدند اما امروز برای همه فرزندان این آب و خاک حکم پدری دلسوز، فداکار و قهرمان را دارند. مردان و پدران شهید آسایش و آرامش خود را فدای امنیت و آرامش آیندگان کردند چرا که عمق عشق و اندیشه‌شان از عمق اقیانوس‌ها فراتر بود.

چنین روزی که در دل همه جشنی برپاست و هر کسی به نوعی با دیدار پدرانشان و دادن هدیه، گوشه‌ای از زحمات آنان را جبران می‌کنند، فرزندان شهدا از این نعمت محروم هستند و هر سال با رسیدن روز پدر غمی سنگین بر دل‌شان می‌نشیند و حسرت سال‌ها انتظار و فقدان پدرانی که هیچ وقت بودن‌شان را تجربه نکرده‌اند بر دل‌شان می‌ماند.

دیدار با “پدران آسمانی” ویژه برنامه‌ای است که از چند سال گذشته همزمان با سالروز ولادت امام علی (ع) و روز پدر بر سر مزار شهدا اجرا می‌شود و امروز نیز خانواده شهدا میزبان جمعی از مردم و مسئولان بودند تا این روز را در جوار قبور مطهر شهیدان به شادی بنشینند.

همسر شهید حسن جاویدپور که سال ۸۹ در درگیری با اشرار به درجه رفیع شهادت نایل آمد، روز سه‌شنبه در تفسیری از واژه پدر به خبرنگار ایرنا گفت: پدر یعنی همه چیز، تکیه‌گاه و عشق.

وی افزود: پدر به معنای ستون خانواده است و این معنا را کسانی که داغ پدر دیده‌اند، بهتر درک می‌کنند.

این همسر شهید با بیان اینکه وظیفه ما در قبال شهدا این است که رهروان خوبی برای آنها باشیم گفت: دختر کوچکم یک ماه بعد از شهادت پدرش به دنیا آمد و ۱۲ سال است که حسرت دیدن پدر را کشیده، اما همیشه تلاش کرده با قوت ادامه‌دهنده راه پدر باشد.

وی اظهار داشت: همواره به شهید شدن همسر افتخار می‌کنم زیرا شهادت از آرزوهای او بود.

جوانی که به گفته خودش چند ماه بیشتر از ازدواج‌اش نمی‌گذرد بر سر مزار پدر همسرش آمده که همکلام می‌شویم.

قرار عاشقی با پدران آسمانی

پدر همسرش جانباز ۷۰ درصد بوده که چند سال پیش به درجه رفیع شهادت نائل آمده و او از مقام رفیع پدر می‌گوید و دلتنگی‌های همسرش در نبود پدر.

جواد معتقد است وقتی پدر در خانه نباشد انگار خانه بی‌ستون شده؛ این جوان ۲۳ ساله اما آرزو می‌کند که برای فرزندانش بهترین پدر باشد و حامی قوی برای همسرش تا جای خالی پدر برایش ملموس نباشد.

شهروند دیگری که بر مزار همرزم شهیدش آمده با تاکید بر اینکه همواره باید قدردان زحمات پدران باشیم گفت: وقتی کسی پدر از دست می‌دهد همیشه در زندگی احساس کمبود و دلتنگی می‌کند.

فدایی افزود: خودم پدر ۲ فرزند هستم و وقتی می‌بینم که هر سال روز پدر با چه اشتیاقی برایم جشن می‌گیرند بیشتر دلتنگ پدرم می‌شوم لذا سعی می‌کنم این روز را با حضور بر سر مزار پدر یادش را گرامی بدارم.

وی گفت: هم خودم هم همسرم از نعمت پدر محروم هستیم اما در این روز آماده‌ام تا شادی عید و روز پدر را با تمامی کسانی که پدر از دست داده‌اند در اینجا شریک شوم.

یک فرزند شهید هم گفت: در برابر ناملایمات و سختی‌ها همه ما مسئولیم تا مانند پدرانمان برای پاسداشت ارزش‌ها ایستادگی کنیم.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه هر سال در مراسم دیدار با پدران آسمانی شرکت می‌کند ادامه داد: ارزش‌هایی که شهدا به خاطر آن از جان گذشتند همواره در زندگی ما جاویدان است و تا آخر عمر مدیون فداکاری شهدا و ایثارگران هستیم.

اجرای سرود، مولودی‌خوانی و دکلمه روز پدر توسط دختر شهید جاویدپور و غبار روبی مزار شهدا از جمله برنامه‌های این آیین بود که با حضور خانواده شهدا، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، سرپرست فرمانداری بیرجند و جمعی دیگر از مسوولان و شهروندان در روز ولادت حضرت امیرالمومنین (ع) برگزار شد.

خراسان جنوبی ۲ هزار شهید را تقدیم انقلاب و کشور کرده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پذیرش اسناد درمانی بازنشستگان و صدور معرفی‌نامه برخط بیمه تکمیلی تا پایان اردیبهشت

تهران -ایرنا – اداره کل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بابت …