بهره‌برداری رسمی از فرودگاه امام علی(ع) جزیره تنب بزرگ آغاز شد


به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، فرودگاه امام علی(ع) جزیره تنب بزرگ در جنوب کشور با حضور سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران و محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری مورد بهره برداری قرار گرفت و نخستین پرواز ملی از تهران به مقصد تنب بزرگ انجام شد.

دریادار تنگسیری در این مراسم با قدردانی از همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همت جهادی و انقلابی وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری موجبات خرسندی مردم این جزیره استراتژیک را در ایام خجسته فراهم آورد.

وی افزود: سکونت مردمی جزایر و مردمی شدن امنیت این جزایر با حضور فعال آنان انجام می‌شود و باید همه کمک کنند این اتفاق مبارک با راه اندازی خطوط پروازی مستمر و منظم ادامه یابد و این کمترین خدمتی است که برای رزمندگان و خانواده‌های گرامی آنان انجام می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: با افتتاح این فرودگاه مقدمات توسعه و رونق اقتصادی دریا پایه صورت می‌گیرد و سطح امنیت پایدار در جغرافیای دریایی خلیج فارس تقویت می‌شود.

همچنین رییس سازمان هواپیمایی کشوری در این مراسم گفت: تلاش می‌شود با بکارگیری و نصب سیستم‌های ایمنی مطمئن وضعیت پروازها ارتقاء یابد و موجب دلگرمی خانواده‌های ایثارگر شود. 

محمد محمدی بخش اظهار کرد: برقراری پروازهای منظم و مستمر به جزیره تنب بزرگ با ارائه تسهیلات لازم فرودگاهی در زمینه سفر آسان از برخی شهرها مثل بندرعباس و بندرلنگه به این جزیره فراهم خواهد شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حدیث زندگی | فرهنگ بسیجی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار بسیجیان (۱۴۰۲/۰۹/۰۸)، پیرامون فرهنگ بسیجی به حدیثی اشاره کردند که …