عماری: یخچالی شنبه در تهران است/فهرست سرمربی تیم ملی بسکتبال کامل شد

مسعود عماری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: ملی پوشان امروز صبح را استراحت خواهند داشت اما بعد از ظهر تمرین را از سر می گیریم تا اردونشینان تمرینات را مرور کرده و خواسته های سرمربی تیم  را در زمین به اجرا درآورند.

وی ادامه داد: با اضافه شدن و بازگشت سجاد مشایخی و ارسلان کاظمی تمرینات را دنبال کردیم و طبق برنامه قرار است بهنام یخچالی نیز صبح جمعه وارد تهران شود تا از شنبه در اردو حضور یافته و با سایر ملی پوشان تمرین کند. البته او در بازی آخر خود عملکرد خوبی داشت و از شرایط بدنی مناسبی برخوردار است و منتظر هستیم تا شنبه او را در تمرینات ببینیم.

سرپرست تیم ملی بسکتبال ایران تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود هر روز بازیکنان مورد بررسی قرار می گیرند و اگر فردی مشکوک باشد به سرعت از جمع اردونشینان خارج شده تا تست های لازم از او گرفته شده و تکرار شود. اگر تست مثبت باشد به قرنطینه می رود و اگر منفی بود به جمع ملی پوشان باز می گردد.

عماری در مورد شرایط بدنی بازیکنان هم گفت: با توجه به شرایط لیگ و اینکه به سرعت اردوها را آغاز کردیم وضعیت بچه ها در شرایط خوبی است و از آمادگی مطلوبی برخوردار هستند،‌ همه چیز در شرایط مناسب است و مشکلی از بابت مصدومیت یا ابتلا به کرونا نداریم و طبق برنامه کارها را پیش می بریم.

وی در مورد تعداد اسامی اعلام شده  برای حضور در پنجره جام جهانی یادآور شد: فهرست اولیه ۲۵ نفر بود که به دلیل عدم حضور حامد حدادی با توجه به مشکلات قرنطینه در چین به ۲۴ نفر کاهش یافت،‌ در حال حاضر هم با توجه به اعلام اسامی جدید در این مرحله از اردو تعداد ملی پوشان به ۱۹ نفر رسیده و باید دید آیا سرمربی تیم ملی در این خصوص نظری خواهد داشت و بازهم شاهد کم شدن تعدا نفرات هستیم یا نه؟

سرپرست تیم ملی بسکتبال ایران در واکنش به این سوال که با توجه به لغو دیدارهای دوستانه تیم ملی بسکتبال کشورمان با تیم های لبنان و اردن آیا برنامه ای در این خصوص تدارک دیده شده یا نه یادآور شد: با توجه به این که هر دو تیم قرار بود در تهران حاضر شوند اما به دلیل همزمان رقابت های عرب کاپ با اردوهای ما از حضور در تهران عذرخواهی کردند زیرا می خواستند در این مسابقات حتما حاضر باشند. تصمیم دیگر این بود که با تیمی متشکل از بازیکنان خارجی شاغل در لیگ برتر بسکتبال ایران دیداری را برگزار کنیم اما به دلیل کرونا و تعطیلی لیگ،‌آنها به مرخصی رفته اند و این مساله هم منتفی شد. در حال حاضر مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی در حال بررسی است و شاید با یک یا دو تیم لیگ برتری بازی کنیم.

تیم ملی بسکتبال ایران برای حضور در رقابت‌های پنجره دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ آماده می‌شود.

ملی‌پوشان کشور در بازی رفت پنجره دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ روز پنجشنبه ۵ اسفند ماه به مصاف تیم قزاقستان و روز یکشنبه ۸ اسفند ماه به مصاف تیم سوریه خواهد رفت. این مسابقات به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

در تازه ترین تصمیم مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران ۱۹ بازیکن در جمع اردونشینان باقی ماندند.

۱-متین آقاجان پور – کاله
۲-جلال آقامیری – کاله
۳-محمد جمشیدی – شهرداری گرگان
۴-محمد حسن زاده – مهرام تهران
۵-نوید خواجه زاده – آویژه صنعت پارسا مشهد
۶-سعید داورپناه – مهرام تهران
۷-احسان دلیرزهان – پالایش نفت آبادان
۸-نوید رضایی فر – شیمیدر قم
۹-آرمان زنگنه – ذوب آهن اصفهان
۱۰-اصغر کاردوست – صنعت مس کرمان
۱۱-ارسلان کاظمی – ذوب آهن اصفهان
۱۲-مهدی کامرانی – مهرام تهران
۱۳-سجاد مشایخی – ذوب آهن اصفهان
۱۴-سالار منجی – شیمیدر قم
۱۵-میثم میرزایی – شهرداری گرگان
۱۶-محمدسینا واحدی – شیمیدر قم
۱۷-امیرحسین یازرلو – کاله
۱۸-بهنام یخچالی – MBC آلمان
۱۹-محمد یوسف وند – شیمیدر قم
کادر فنی: مسعود عماری (سرپرست)، مصطفی هاشمی(سرمربی)، مهران حاتمی(مربی)، کامران جمشیدوند(مربی)، بهروز مهدوی(بدنساز) و سیدعلی حلّی‌(تدارکات)


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

افزایش بیش از ۱۶۰ درصدی قیمت گوسفند زنده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، در بخش غلات، فصل تابستان سال ١٤٠٢، متوسط قیمت گندم ١٤٣٧٠٨ …