حضرتی‌پور: جام تختی مجوز ورود به اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی است

«بهروز حضرتی‌پور» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس چرخه انتخابی تیم ملی شرایطی گذاشته شده که اعضای تیم‌های ملی جوانان، امید، ارتش‌های جهانی و کشتی‌گیران عضو تیم ملی در پیکارهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ که مدال نگرفتند به صورت مستقیم در جام تختی حضور خواهند داشت.

چهل و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی طی روزهای ۴ تا ۶ اسفند در شهر اهواز برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: بقیه نفرات نیز مجوز حضور در جام تختی را در پیکارهای قهرمانی کشور در زاهدان و انتخابی جام تختی کسب کردند.

حضرتی‌پور ادامه داد: نفراتی که در جام تختی غیبت داشته باشند به نوعی حضور در اردوهای تیم ملی را از دست خواهند داشت مگر آنکه شرایط خاصی برایشان ایجاد شود. البته ۷ مدال‌آور جهانی و المپیکی کشورمان از حضور در جام تختی معاف هستند و به صورت مستقیم به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد. 

مربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: برای پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۲۲ آسیا که اواخر فروردین در اولان‌باتور پایتخت مغولستان برگزار خواهد شد ۷ مدال‌دار جهانی و المپیک عضو تیم آسیایی در ترکیب تیم ملی حضور نخواهند داشت و این شانس به نفرات دیگر داده شده است.

وی همچنین به فاصله بسیار نزدیک پیکارهای جهانی صربستان و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین اشاره کرد و گفت: این ۲ رویداد که از اهمیت زیادی نیز برخوردار هستند در فاصله بسیار نزدیک از هم برگزار میشوند و «محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان تلاش دارد تا ۲ تیم را مهیای حضور در این ۲ مسابقه کند.

حضرتی‌پور یادآور شد: بعد از آن هم بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه ترکیه را در پیش داریم که تیم ملی کشتی فرنگی نیز در آن بازی‌ها هم حضور خواهد داشت.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: بعد از جام تختی بهترین نفرات به اردوهای تیم ملی دعوت خواهند شد و بنا به تشخیص کادر فنی برای ارزیابی و محک در تورنمنت‌های مختلف حضور پیدا خواهند کرد. برای آنکه فرد شایسته‌ای جا نماند کادر فنی بنا دارد برای اردوی تیم ملی نفرات بیشتری را دعوت کند. در مجموع ملاک برای کادر فنی جهت دعوت از نفرات حضور در جام جهان پهلوان تختی است.

وی گفت: بعد از پیکارهای قهرمانی آسیا در مغولستان کادر فنی، تورنمنت‌هایی را برای حضور نمایندگان کشورمان در نظر گرفته که مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی باید در آن رقابت‌ها حضور پیدا کنند.

حضرتی‌پور در خصوص حضور تیم منتخب کشتی فرنگی در جام نیکولای پتروف بلغارستان گفت: تیم کشتی فرنگی با محوریت جوانان عازم این مسابقات خواهد شد و ضمن آنکه با تایید کادر فنی و با توجه به اینکه «میثم دلخانی» مسابقه‌ای ندارد مقرر شد او نیز به همراه نفرات جوان عازم بلغارستان شود. 

پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان روزهای ۱۹ تا ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در بلگراد پایتخت صربستان و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین نیز روزهای ۱۹ تا ۳۰ مهر ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد و این موضوع مشکلات زیادی را برای کشورهای آسیایی به خصوص ایران، قزاقستان، ازبکستان، هند، ژاپن، کره‌جنوبی، قرقیزستان که چشم به مدال‌های بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان دوخته‌اند، ایجاد کرده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

بمباران بی‌حاصل غزه تکرار یک رویکرد تاریخی ناکام

بمباران بی‌حاصل غزه تکرار یک رویکرد تاریخی ناکام – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های …