حمایت لبنانی ها از مردم بحرین/ سفر بنت به منامه محکوم است

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری “العهد” لبنان، «محمود قماطی» عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان در مراسم نشست دوشنبه شب جمعیت الوفاق بحرین که در حومه بیروت برگزار شد، گفت: برخی از ما می‌خواهند با عرب‌هایی باشیم که در  مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گام برمی‌دارند و آن را آغوش کشورهای عربی می‌نامند.

وی افزود: آنها به بهانه همراهی با جامعه جهانی می‌خواهند که ما به دنبال کشورهایی باشیم  که ملت ما و ثروت‌هایمان را کنترل کنند.

قماطی افزود: اقدامات مسالمت‌آمیز در بحرین با سرکوب روبروست و ملت را با شدیدترین روش‌ها تحریک کردند تا به سوی خشونت پیش روند، اما آنها مسالمت‌آمیز بودن فعالیت خود را حفظ کردند و خواستار اصلاحات و رسیدن به برخی خواسته‌های به حق هستند.

معاون رییس شورای سیاسی حزب الله اظهار کرد: کار مسؤولان بحرینی به جایی رسیده که از شهروانشان به خاطر آن که خواهان احقاق حقوق خود هستند، سلب تابعیت می‌کنند، در مقابل این حکومت به مردمی بیگانه تابعیت می‌دهد تا بافت جمعیتی بحرین را تغییر دهد.

در همین راستا «ماهر حمود»، رییس انجمن علمای مقاومت نیز در این مراسم گفت: [دو راه بیشتر نداریم] یا باید حامی مقاومت، آزادسازی، آرمان فلسطین و حقوق ملت‌ها باشیم و یا با سرکوبگری،   ظلم و تحقیر، زندان و عادی‌سازی روابط همراه و همسو شویم.

وی افزود: ما حامی آرمان ملت بحرین، شیخ علی سلمان و شیخ عیسی قاسم هستیم و آرمان این کشور جدا از مسائل امت اسلامی نیست.

سخنان شخصیت‌های لبنانی در نشست دوشنبه شب جمعیت الوفاق بحرین ایراد شد که نشستی را با عنوان همایش همبستگی به مناسبت یازدهمین سالروز آغاز انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در مرکز فرهنگی بیروت در منطقه ضاحیه برگزار کرده بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

گزارش کانال 12 اسرائیل درباره تحرکات علیه ایران – تابناک

تعداد بازدید : 37 کانال 12 اسرائیل در گزارشی درباره تحرکات نتانیاهو علیه ایران، او …