آیین‌های ویژه گرامیداشت ۱۳ رجب با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار می‌شود


حجت‌الاسلام «محمدهادی نظیری» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت سیزدهم رجب مصادف با میلاد حضرت امیرالمومنین علی(ع)، مجموعه برنامه‌هایی برای گرامیداشت این روز پیش‌بینی شده تا با طرح سیره امیرالمومنین(ع) به عنوان الگوی نیکوی ارزش‌های الهی و انسانی به توسعه و تعمیق ارزش‌ های دینی اهتمام شود.

وی خاطرنشان کرد: سیزدهم رجب مصادف با میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع)، فرصتی مناسب برای طرح اندیشه های ناب علوی و تبلیغ و ترویج فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) است.

وی با اشاره به اینکه جشن میلاد امیرالمومنین(ع) در نزد شیعیان از جایگاه خاصی برخوردار بوده و همه ساله این مناسبت به صورت ویژه و با آیین هایی خاص برگزار می شود، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲ سال گذشته، بزرگداشت این مناسبت مذهبی به سمت بستر فضای مجازی تغییر یافته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: البته ویژه برنامه های با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی شامل راه اندازی کاروان جشن خودرویی، نورافشانی در شب میلاد، فضاسازی و آذین بندی مساجد، سخنرانی مبلغان در هیات ها و تشکل های دینی، مولودی خوانی توسط ائمه جماعات مساجد با ۲۰ درصد ظرفیت و همچنین نشست‌های علمی و پاسخگویی به شبهات پیرامون حضرت امیرالمومنین(ع) توسط روحانیون به‌صورت مجازی و در شبکه‌های اجتماعی برگزار می شود.

حجت‌الاسلام نظیری خاطرنشان کرد: این برنامه ها با محوریت ترویج سبک زندگی علوی و فاطمی و تمسک مردم به این شیوه برگزار می شود که نقش مهمی در کاهش تنش‌ها و مشکلات اقتصادی در خانواده و جامعه خواهد داشت.

وی، برگزاری محافل شعر علوی، مسابقات فرهنگی، برنامه احسان علوی، مسابقات قرآنی و پاسخگویی به شبهات امامت و ولایت را از مهم‌ترین برنامه های گرامیداشت ۱۳ رجب برشمرد که به صورت مجازی برگزار می شود.

۱۳ ماه مبارک رجب مصادف با سالروز میلاد با سعادت حضرت علی(ع) است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پدر نامگذاری شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

روایت یک خبرنگار | از مردم، برای مردم…

رسانه KHAMENEI.IR در «روایت یک خبرنگار» مروری بر دیدار بسیجیان با رهبر انقلاب داشته است. …