بایدن و جانسون بار دیگر روسیه را تهدید به تحریم کردند

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از بیانیه دولت انگلیس، جانسون و بایدن در یک تماس تلفنی از متحدان غربی خود خواستند تا “در مواجهه با تهدیدات روسیه” متحد باقی بمانند.

براساس بیانیه دولت انگلیس، بایدن و جانسون توافق کردند که یک بسته تحریمی بزرگ در صورت تشدید تنش توسط روسیه علیه این کشور اعمال می شود.

رهبران آمریکا و انگلیس هشدار دادند که هرگونه تهاجم به اوکراین منجر به “بحران طولانی” برای مسکو خواهد شد که “خسارات گسترده ای برای روسیه و جهان خواهد داشت”.

بر اساس اعلام یک سخنگوی دولت انگلیس، بایدن و جانسون بر لزوم کاهش وابستگی کشورهای اروپایی به گاز روسیه تاکید کردند؛ “اقدامی که بیش از هر چیز دیگری به قلب منافع راهبری روسیه ضربه خواهد زد. آنها همچنین گفتند که یک پنجره برای دیپلماسی با روسیه و برای مسکو در راستای عقب نشینی از تهدیداتش علیه اوکراین باقی مانده است.

این تماس پس از آن صورت می گیرد که جانسون گفت شواهد “بسیار واضح” وجود دارد که روسیه در حال برنامه ریزی برای حمله به اوکراین است.

او مدعی شد که حمله روسیه ممکن است ظرف ۴۸ ساعت انجام شود و این مساله را “وضعیت بسیار بسیار خطرناک و دشوار” توصیف کرد که جهان را در “لبه پرتگاه” رها کرده است.

با وجود ادعای غربی ها مبنی بر حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه ۱۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) مسکو گفته است که قصدی برای حمله نظامی به اوکراین ندارد و درصدد دریافت تضمین های امنیتی است که مانع از توسعه ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا (ناتو) می شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

بازهم بارش شدید باران و آب گرفتگی در مشهد – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، در این حال شرکت توزیع برق مشهد اعلام …