حزب دموکرات کردستان عراق نامزد دیگری برای ریاست جمهوری معرفی کرد

به گزارش ایرنا از رسانه‌های عراق، حزب دموکرات کردستان عراق امروز (دوشنبه) «ریبر احمد بارزانی» را برای ریاست جمهوری این کشور نامزد کرد.  

یک منبع خاص از حزب دموکرات عراق بدون ارائه جزئیات بیشتر به شبکه «رووداو» گفت که این حزب، «ریبر احمد بارزانی» وزیر کشور اقلیم کردستان را برای ریاست جمهوری عراق نامزد کرده است. 

«مشعان الجبوری» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «حاکمیت»، نامزدی «ریبر احمد بارزانی» به عنوان نامزد جدید ریاست جمهوری عراق را تایید کرد. 

«الجبوری» امروز (دوشنبه) در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «ریبر احمد بارزانی» رئیس جمهور جدید عراق. 

به نوشته «الجبوری»، «ریبر احمد بارزانی» نامزد جدید در حال حاضر سمت وزیر کشور اقلیم کردستان را بر عهده دارد و از نسل جوان حزب دموکرات کردستان است. 

پیشتر «هوشیار زیباری» نامزد حزب کردستان عراق برای انتخاب رئیس جمهور عراق معرفی شده بود که دادگاه فدرال عراق دیروز (یکشنبه) با تشکیل جلسه‌ای پس از شنیدن و بررسی شکوائیه مخالفان، زیباری را فاقد صلاحیت نامزدی برای ریاست جمهوری دانست و صلاحیت وی را برای نامزدی ریاست جمهوری این کشور رد کرد. 

عراق از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در اکتبر سال گذشته که نیروهای سیاسی نتوانسته‌اند با تشکیل دولت موافقت کنند با بحران سیاسی مواجه است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

وفایی‌پور: مریض نمی‌شدم دولت‌بیکف را می‌بردم – تابناک

هادی وفایی‌پور می‌گوید بیماری آنفلوانزا در دو هفته گذشته، باعث افت توان بدنی او و …