اولین سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بحرین در سالروز انقلاب ۱۴ فوریه

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه از ورود بنت به منامه خبر داد. به نقل شبکه تلویزیونی «مکان» رژیم صهیونیستی دفتر «نفتالی بنت» اعلام کرد که وی شامگاه دوشنبه در اولین سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بحرین وارد منامه پایتخت این کشور می شود.

از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی «مکان» رژیم صهیونیستی به نقل از دفتر نخست وزیر این رژیم گزارش داد که  قرار است بنت در سفر یک روزه خود به بحرین فردا (سه شنبه) با «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین و سپس با «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولیعهد این کشور دیدار و گفت و گو کند.  

پیشتر، ولیعهد بحرین و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس تغییرات اقلیمی که نوامبر گذشته در شهر گلاسکو اسکاتلند زیر نظر سازمان ملل برگزار شد دیدار کردند و طی آن ولیعهد بحرین از نخست وزیر رژیم صهیونیستی دعوت کرد تا در اولین فرصت به این کشور سفر کند. 

بیانیه دفتر نخست وزیر رژیم اسرائیل اضافه کرد که «بنت» در جریان این سفر درباره توسعه روابط این رژیم با منامه با شاه و لیعهد بحرین گفت و گو خواهد کرد.  

این بیانیه ادعا کرد که «بنت» و ولیعهد بحرین قرار است درباره اهمیت صلح، توسعه و رفاه در منطقه به ویژه پیشبرد مسائل سیاسی و اقتصادی با تمرکز بر فناوری و نوآوری گفت و گو کنند. 

سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به منامه که همزمان با سالروز قیام ۱۴ فوریه انجام می‌شود در حالی است که رژیم صهیونیستی در اواخر هفته گذشته اعلام کرد که در اقدامی بی‌سابقه یک افسر عالی رتبه خود را در بحرین مستقر می‌کند. 

پس از آن نیز خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) استقرار این افسر ارشد رژیم صهیونیستی در منامه را تایید کرد و در پی آن پایگاه خبری «بحرینی لیکس» به نقل از منابع دیپلماتیک فاش کرد که حفاظت از نظام پادشاهی آل خلیفه یکی از ماموریت‌های افسر اسرائیلی است که در روزهای آینده به این کشور حاشیه خلیج فارس اعزام می‌شود. 

بحرین و رژیم اسرائیل در سپتامبر ۲۰۲۰ تحت نظارت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا توافقنامه عادی‌سازی روابط امضا کردند.  

اقدام صهیونیست‌ها و موافقت حکام کشورهای عربی حوزه خلیج فارس سازشکار با رژیم صهیونیستی در حالی انجام می‌شود که مردم این کشورها از نفوذ صهیونیست‌ها به لایه‌های نظامی و دفاعی کشورشان به شدت نگران هستند.  

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.  

ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته و رژیم آل خلیفه همچنین صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت کرده است.  

گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رکورددار افت و رشد بارش‌ها کدام استان‌ها هستند؟ – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، از ابتدای سال آبی جاری تا روز هفدهم …