صندوق ملی محیط‌زیست در حفاظت از تنوع‌زیستی نقش اثرگذار دارد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، حسن اکبری در نشستی با مدیر عامل و اعضای جدید صندوق ملی محیط زیست با بیان اینکه تهیه گزارشی از عملکرد و اقدامات سال‌های اخیر از تفاهم‌نامه سه ساله بین معاونت محیط طبیعی وتنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق ملی محیط زیست در حال اجرا است، افزود: برای افزایش تعامل با صندوق ملی محیط زیست و چگونگی دستیابی به اهداف کوتاه مدت و میان مدت با محوریت مدیریت و حفظ گونه‌های به شدت در خطر انقراض، راهکارها و پیشنهادهایی در دوره مدیریت جدید سازمان مطرح شده است.

وی مدیریت زیستگاه‌ها، بهره‌برداری پایدار مناطق، بهره‌برداری از ظرفیت‌های مشارکت‌های مردمی، مدیریت در ارائه تسهیلات و رویکردهای جدید حمایتی صندوق ملی محیط زیست را از برنامه‌های پیش رو در معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی عنوان کرد.

اکبری اظهارداشت: برای پیشبرد برنامه‌های جاری، تشکیل مستمر جلسات تخصصی میان صندوق ملی محیط زیست و دفاتر تخصصی معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و اتخاذ تصمیمات و بازدیدهای مشترک میدانی از برنامه‌های شاخص این معاونت است.

سجاد انجم شعاع مدیرعامل صندوق ملی محیط‌زیست گفت: اعطای تسهیلات مالی برای جلوگیری از تخریب محیط‌ زیست از طریق حفظ، احیا و مدیریت تنوع زیستی از اهداف صندوق ملی محیط‌زیست است.

وی ادامه داد: صندوق ملی محیط‌زیست آمادگی دارد در همکاری‌های مشترک با معاونت محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازوکار لازم را محقق کند.

به گزارش ایرنا، با توجه به ضرورت توجه به مقوله حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست صندوق ملی محیط زیست در سال ۱۳۹۳ و با هدف کمک به کاهش آلاینده‌های محیط زیستی، جلوگیری از تخریب، حفاظت از منابع طبیعی و احیا و بهره‌برداری پایدار از منابع پایه و محیط زیست و تنوع زیستی تاسیس شده است. این صندوق یک نهاد عمومی غیردولتی است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پذیرش اسناد درمانی بازنشستگان و صدور معرفی‌نامه برخط بیمه تکمیلی تا پایان اردیبهشت

تهران -ایرنا – اداره کل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بابت …