حذف کامل رسوبات و سنگ در واحدهای تولید شیرخشک با محصول دانش بنیان ممکن شد

به گزارش روز دوشنبه گروه علم و آموزش ایرنا، ‌سید حسین اسماعیل نژاد مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این افزودنی عملکرد فوق‌العاده‌ای در حذف سنگ شیر دارد، گفت: رسوباتی را که در تهیه شیر خشک در ماشین‌آلات اشکال ایجاد می‌کنند با pv۳ می‌توان از بین برد.

وی بیان کرد: در گذشته وقتی ماشین‌آلات تهیه شیر خشک به‌واسطه رسوبات دچار اشکال می‌شدند، دو محصول برای برطرف سازی این مشکل از خارج وارد کشور می‌شد، اما تولید این محصول با میزان مصرف کمتر و کارایی بالا از واردات جلوگیری و نیاز این حوزه را تأمین کرده است. 

این فناور با اشاره به اینکه این محصول مهندسی معکوس و با تحقیقات صورت گرفته، گفت:‌ PV۳ به شکل پودر و به‌عنوان افزودنی برای حذف کامل رسوبات و سنگ شیر در واحدهای شیر خشک استفاده می‌شود و قیمت پایین‌تری نسبت به نمونه خارجی دارد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل نژاد اظهار داشت: این محصول نمونه مشابه داخلی دیگری ندارد و حتی نمونه خارجی آن نیز به این صورت نیست. این محصول صرفه‌جویی ارزی بالایی در کشور به همراه داشته است. محصول حذف کامل رسوبات و سنگ شیر با توجه به نیاز کارخانجات شیرخشک سازی در ایران ساخته شده است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون بسیار کارساز بوده، افزود: این شرکت محصولات با کیفیت شیمیایی دیگری در صنایع مختلف از قبیل خودروسازی، غذایی، نفت، تأسیسات حرارتی و برودتی و صنایع فلزی، حمل‌ونقل هوایی و دریایی و زمینی ساخته است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رهن یک واحد ۶۷ متری در منطقه ۱۴، ۶۶۰ میلیون تومان ناقابل +جدول – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابراهیم رئیسی در مناظره انتخاباتی خود، ساخت ۴ میلیون مسکن …