اقدامات جدید برای بازگشت رونق به شرکت هپکو

به گزارش ایرنا، در راستای تحقق سیاست‌های کلان دولت و سازمان تامین اجتماعی جهت هم‌افزایی شرکت‌های تابعه و حمایت از بخش خصوصی، تفاهم‌نامه فاز اول تامین ماشین آلات معدنی بین شرکت‌های تحت پوشش سیمان تامین شستا و شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو امضا شد. در جلسه‌ای با حضور «حمیدرضا هوشیاری» مدیرعامل سیمان تامین از هلدینگ‌های تابعه شستا و «علی محمد رفیعی» مدیرعامل هپکو تفاهم‌نامه‌ای جهت تامین ماشین آلات معدنی امضا شد.

مدیرعامل سیمان تامین از هلدینگ‌های تابعه شستا با تاکید بر اینکه توسعه پایدار و ایجاد اشتغال مولد با حمایت عملی از بخش خصوصی محقق می شود افزود: اقتصاد مقاومتی فرصتی مناسب برای صنعت کشور است و با تکیه بر تولید داخل، توسعه بخش خصوصی و افزایش توان داخل، می‌توان ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای دست‌یابی به صنعت دانش بنیان را در کشور فراهم کرد.

هوشیاری افزود: حمایت از تولیدات داخلی موجب رونق بازار، فعال شدن هر چه بیشتر چرخ صنعت، خودکفایی کشور، ایجاد انگیزش سازنده در تولیدکنندگان و صنعتگران در ارائه کالا و خدمات بهتر خواهد شد.

وی با اشاره به سیاست‌های کلان سازمان تامین اجتماعی در هم‌افزایی و هماهنگی میان بنگاه‌های اقتصادی خانواده تامین اجتماعی گفت: در این راستا هم‌افزایی شرکت‌های بزرگ اقتصادی در رونق تولید، افزایش صادرات و اشتغال‌زایی بسیار ضروری و از راهبردهای موثر برای پیشرفت و آبادانی کشور است.

 پیش از این مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بازدید از شرکت هپکو، به استفاده از ظرفیت‌های این شرکت در تامین تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز شرکت‌های تابعه شستا اشاره داشت.

به گزارش ایرنا، شرکت هپکو در دولت قبل به علت سیاست‌های نادرست، دچار مشکل شد و تعداد زیادی از کارکنان آن اخراج شدند. با ورود دستگاه قضایی در زمان ریاست آقای رئیسی، حل مشکل این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم نیز چاره‌اندیشی برای حل اساسی مشکل هپکو در دستور کار قرار گرفت و ارائه سفارش‌های کلان به این شرکت جهت بازگشت رونق به آن، سرعت گرفته است. توافق اخیر نیز در راستای همین سیاست دولت برای زنده کردن شرکت هپکو و درآمدزایی آن است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۱۶ آذر و آمریکا ستیزی

۱۶ آذر و آمریکا ستیزی – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز پربازدیدترین …