تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی کشور به ۵۶ سال زمان نیاز دارد

به گزارش ایرنا ، بنیامین شکوه فر روز دوشنبه در مراسم افتتاح ورزشگاه پنج هزار نفری شهید چمران آمل افزود : پروژه های نیمه تمام از دولت های قبلی به دولت سیزذعن به ارث رسیده است و در حال حاضر دولت قصد کلنگ زنی هیچ پروژه جدیدی ورزشی را ندارد.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه های نیمه تمام ورزشی کشور تنها پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، گفت که اولویت وزارت ورزش برای سال آینده اتمام پروژه هایی است که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

معاون وزیر ورزش افتتاح ورزشگاه شهید چمران آمل پس از ۱۷ سال را نشانگر توجه دولت سیزدهم برای تکمیل پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی بالا دانست و افزود : با توجه به این که ورزشگاه پس از ۱۷ سال انتظار در کمتر از پنج ماه گذشته به سرانجام رسیده ، دغدغه های برخی شهروندان در باره کامل نشدن تجهیز آن قابل درک است.

چند تن از شهروندان آملی از جمله ورزشکاران و خبرنگاران حاضر در مراسم افتتاح ورزشگاه دغدغه های خود را نسبت به تجهیز نشدن کامل آن اعلام کردند و خواستار نظارت مسوولان بر ادامه کار پیمانکار تا تکمیل کامل ورزشگاه شدند.

شکوه فر با شنیدن این دغدغه ها تاکید کرد که کارهای جزیی باقی مانده از جمله نصب پروژکتورهای استادیوم تا پایان سال انجام می شود و برنامه ریزی این است که ورزشگاه تابستان سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اظهار این که در مرحله نخست ورزشگاه  شهید چمران با ظرفیت نسبی بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر به مرحله افتتاح رسیده است و رساندن ظرفیت به سقف پنج هزار نفر طی یک سال آینده انجام خواهد شد.

معاون حقوقی وزارت ورزش همچنین در این مراسم از سفر رییس جمهوری به مازندران تا قبل از اتمام سال خبر داد و گفت: با پیگیری های ورزش و جوانان اعتبارات خوبی برای تکمیل پروژه های ورزشی مازندران در نظر گرفته شده است که با سفر رییس جمهور این اعتبارات به مازندران تخصیص می یابد.

شکوه فر تکمیل سالن تخصصی صخره نوری آمل را از جمله پروژه هایی دانست که اعتبار آن در سفر آینده رییس جمهوری به مازندران پیش بینی شده است و طیق گفته وی طی یک سال آینده این پروژه نیز تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت توسعه وزارت ورزش و جوانان نیر در حاشیه افتتاح شهید چمران آمل در جمع خبرنگاران گفت: وزارت ورزش تکمیل پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی را دارند  در دستور کار قرار داده است که ۲۲۶ پروژه آن با اعتباری بالغ بر ۶۲۲ میلیارد تومان در سال جاری افتتاح و به بهره برداری رسید.

عاصم یوسفی افزود:در سال آینده نیز افتتاح ۲۸۸ پروژه ورزشی نیمه تمام دیگر در دستور کار وزات ورزش قرار دارد که مهم ترین آن ورزشگاه زنجان، سمنان و مشهد است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تیم صنعت‌نفت آبادان با یک غایب به مصاف آلومینیوم اراک می‌رود

آبادان – ایرنا – مدیر تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان گفت: یک بازیکن تیم مصدوم و …