دیدار وزیرکشور ایران با نخست وزیر پاکستان، تقویت همکاری‌های دوجانبه محور مذاکرات

به گزارش خبرنگار ایرنا، «احمد وحیدی» و هیات همراه در سومین نشست کاری خود در پایتخت پاکستان ظهر دوشنبه به وقت محلی با حضور در کاخ نخست وزیری با عمران‌خان دیدار کردند.

در این نشست «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در پاکستان و همچنین وزیر کشور پاکستان و برخی از مقام های کشور میزبان حضور داشتند.

نخست وزیر پاکستان با استقبال از حضور وزیر کشور و هیات جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد بر اهمیت تقویت امنیت مرزهای صلح و دوستی میان دو کشور همسایه و برادر تاکید کرد.

عمران خان با یادآوری دیدار خود با آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری کشورمان در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در ۲۵ شهریور امسال، خواستار تقویت همکاری‌های ایران و پاکستان در بخش‌های مختلف به ویژه تسهیل تجارت در مرزهای مشترک شد.

نخست وزیر پاکستان همچنین با اشاره به تحولات افغانستان، گفت: راهکار نظامی هرگز شیوه حل مسائل این کشور نبوده و اکنون جامعه جهانی باید نقش خود را برای نجات مردم افغانستان از بحران شدید انسانی و اقتصادی ایفا کند.

گفتنی است، احمد وحیدی وزیر کشور ایران در اولین نشست کاری خود در اسلام‌آباد صبح امروز با فرمانده ارتش پاکستان و سپس با “رشید احمد” همتای پاکستانی خود دیدار و طرفین بر تقویت مدیریت مرزهای مشترک، افزایش همکاری‌های امنیتی و اقتصادی توافق کردند.

این نخستین سفر احمد وحیدی در مقام وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران به پاکستان از زمان انتصاب وی به شمار می‌رود. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام)

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌ علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از …