مصوبات بودجه‌ای کمیسیون تلفیق دقیق، شفاف و قابل دفاع است


ه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا حمیدرضا حاجی بابایی در نشسته خبری با موضوع گزارش کمیسیون تحقیق در مورد لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: تا امروز حتی یک نفر هم در کمیسیون تلفیق یک تصمیم شخصی نگرفته است .مصوبات کمیسیون تلفیق دقیق، شفاف و قابل دفاع است. 

حاجی بابایی ادامه داد: زمانی که می‌خواستیم، بودجه ۲۲ هزار میلیارد تومانی مناطق محروم را تقسیم کنیم، رئیس کمیسیون عمران، هیئت رئیسه و نمایندگان دولت در کمیسیون تلفیق حضور یافتند. کمیسیون عمران پیشنهاداتی را مطرح کرد که همان پیشنهادات تصویب شد.

حاجی بابایی در مورد بررسی لایحه بودجه بیان داشت: بودجه سال ۱۴۰۱ با رقم ۱۳۷۲ هزار هزار میلیارد تومان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد و برای این بودجه منابع و مصارفی را دولت تعریف کرده است.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت:اتفاق ویژه ای که در این بودجه افتاد این است که دولت موفق نشد رقم ۲۰ درصد برداشت از صندوق را تایید داشته باشد و معنایش این است که ۱۳۷ هزار میلیارد تومان منابع دولت کاهش پیدا کر د و این رقم از منابع برایش مصارف هم تعریف شده است که به راحتی نمی شود مصارف را کاهش داد و منتظر این بودیم که دولت با نامه ای یا به شکلی برای این رقم منابع معرفی کند یا از مصارف بکاهد که اتفاق نیفتاد و در جلسات جمع بندی داشتیم و باید این مورد به مجلس ارائه شود.

وی افزود: امسال  تصمیم مهم در بودجه در مورد کالاهای اساسی و یارانه ها گرفتیم  ۸۰ هزار میلیارد تومان بر مبلغی که دولت  در لایحه برای یارانه ها گذاشته بود افزایش دادیم  این دو رقم  سرجمع حدود ۲۲۰ هزار میلیارد تومان است، در بودجه ۱۴۰۱ باید برای ۲۲۰ هزار میلیارد تومان تعیین تکلیف کنیم و این کار بسیار سختی است و اولین بار اتفاق می افتد.

ادامه دارد…


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کرسنت به زبان ساده! – تابناک

به گزارش تابناک، قرارداد فروش گاز ترش در دوران آقای خاتمی بسته شد. دولت احمدی …