آزادسازی ۳۰ هکتار از حریم و بستر رودخانه شهرچایی ارومیه

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، ناصر عتباتی افزود: از سالیان گذشته تصرفات و تملکات غیرقانونی متعددی در حریم رودخانه شهرچایی ارومیه به ویژه در منطقه بند که یک منطقه گردشگری و مورد استفاده عموم است، صورت گرفته و بناهای متعددی در قالب‌های مختلف بدون توجه به حریم رودخانه احداث شده است.

وی با بیان اینکه حریم رودخانه جزو بیت‌المال و مورد استفاده عموم است، ادامه داد: متاسفانه زمانی که این ساخت و سازها و تصرفات اتفاق می‌افتاد، متولیان آنچنان که باید ورود نکردند و باعث شده امروز ما با مسائل و مشکلاتی مواجه شویم.

عتباتی اظهارداشت: با توجه به تاکیدهای ریاست قوه قضاییه و برنامه‌هایی که دادگستری استان آذربایجان غربی درباره توجه جدی به مقوله حقوق بیت‌المال، اراضی، منابع آبی و حریم و بسترهای رودخانه‌ها دارد، حفاظت آنها نه تنها در این شهر بلکه در سطح استان به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اضافه کرد: به دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان تاکید شده که با همکاری و همراهی همه مسئولان، به ویژه متولیان عملیات آزادسازی حریم و بستر رودخانه شهرچایی ارومیه آغاز کنند.

انتهای پیام/


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پاسخ مشروع به رژیم متجاوز، مسئولیت‌پذیری ایران را نشان داد

تهران- ایرنا- شورای عالی نظام پرستاری با قدردانی از اقدام جمهوری اسلامی ایران در تنبیه …