سخنرانی پیشکسوت دفاع مقدس: انقلاب اسلامی بر اساس دیانت، معنویت و عقلانیت بود

سخنرانی پیشکسوت دفاع مقدس و مسئول ستاد نمازجمعه ایوان برادر محمد حسین احمدی قبل از خطبه های نمازجمعه شهرستان ایوان- 22/11/1400
«و لَقَدْ كَتَبْنا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُونَ »
یوم الله 22 بهمن، سرآغاز طنین آیه های قرآنی در سرزمین بزرگ ایران، و پیروزی خون بر شمشیر و اسلام بر کفر بود این روز را به حضور همه شما خواهران و برادران تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 1357 یکی از شگفت انگیزترین تحولات سیاسی- اجتماعی بود که تحلیلگران و کارشناسان و سیاستمداران کشورهای بزرگ وقوع این انقلاب با ویژگی های منحصر بفرد آن را غیرممکن می دانستند. رژیم شاهنشاهی بعنوان مدافع آمریکا در منطقه آنقدر از همایتهای همه جانبه ایالات متحده و سایر قدرتهای بزرگ برخوردار بود که به آن لقب جزیره ثبات داده بودند و به زعم خودشان هیچ خطری حکومت شاه را تهدید نمی کرد و شاه هم بعنوان غلام حلقه به گوش آمریکا مطیع دستورات کاخ سفید بود. در 22 بهمن 1357 در ایران سرافراز ما انقلاب بزرگ و شکوهمندی به رهبری امام خمینی (ره) به وقوع پیوست که با اعجاز خویش جهانیان را به شگفتی وا داشت. انقلاب اسلامی در زمانی رخ داد که اندیشه حاکم بر قرن بیستم یعنی اندیشه غیر دینی و سکولاریسم یکه تاز میدان بود و از اراده الهی ملت ایران ناآگاه بود. این انقلاب با توجه به اینکه پایه های آن بر اساس دین و معنویت و مردم بود. هیچ شباهتی به دیگر انقلاب های معروف دنیا نداشت.
1) انقلاب کبیر فرانسه برای آزدی و رفاه (صرفاً سیاسی).
2) انقلاب روسیه برای عدالت و برابری (صرفاً اقتصادی).
اما انقلاب اسلامی بر اساس دیانت، معنویت و عقلانیت بود. انقلاب اسلامی، انقلاب نور بود و ظلمت ها و تاریکی ها را در نوردید و به قلوب آزادی خواهان و مستضعفان عالم تابید و آگاهی، بیداری و بصیرت را به آنان ارزانی داشت. علی رغم شیطنت ها و توطئه های دشمنان و استکبار جهانی دستاوردهای عظیمی در زمینه های مختلف به همراه داشت که نباید این دستاوردها تحت تاثیر مشکلات اقتصادی و معیشتی قرار گیرد. گرچه توجه به رفع مشکلات اقتصادی کنونی، تورم، گرانی و بسیاری از مشکلات بایستی اولویت دولتمردان باشد؛ اما انکار دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در طول 43 سال گذشته موضوع مهمی است که حتی دشمنان نیز قادر به نادیده گرفتن این اقدامات نیستند که من به جهت ضیق وقت به چند مورد اشاره می کنم:
1. در زمینه های اقتصادی و زیرساخت های گوناگون از قبیل: راه، راه آهن، ناوبری هوایی، کشتیرانی، کارخانه های متعدد و مختلف، مراکز تعلیم و تربیت، دانشگاهها، مراکز بهداشتی، توجه به زیرساخت های روستایی، آبرسانی، برق رسانی، گاز رسانی، به دور ترین نقاط کشور، توسعه مخابرات، کشاورزی، دامپروری و توجه به محرومین؛ پرونده های قطور و قابل قبولی داریم. گرچه تا رسیدن به مطلوب، دولتمردان باید تلاش جهادی کنند.
2. سرافرازی و عزت ایران اسلامی و مردم کشورمان در عرصه های جهانی: امروز قدرت برآمده از دین و معنویت و عزت علوی و حسینی؛ سراسر عالم را فرا گرفته است. قدرت الهام بخشی نظام جمهوری اسلامی در دنیا ایده جدیدی را مطرح کرده است و بعنوان الگوی حرکت های اسلامی مطرح است. در عراق، لبنان، فلسطین، یمن و سوریه امروز مجاهدانی با الگوگیری از مکتب امام مردانه مقاومت می کنند و توطئه های دشمنان را در هم می پیچند.
3. آمریکایی ها یی که در زمان شاه در کشور ما حضور داشتند. علاوه بر حقوق و مزایایی که دریافت می کردند؛ از کشور ما حق توحش می گرفتند! یعنی آنقدر غرور داشته و خود را آقای دنیا می دانستند که ملت و کشور ما را تحقیر می کردند اما امروز آمریکا از پیشرفت های ایران و علوم همه جانبه دانشمندان ما هراس دارد و کشور ما بعنوان مرکز مقاومت در جهان شناخته می شود و در مقابل زیاده خواهی های آمریکا مانند کوهی محکم ایستاده و به دنیا درس ایستادگی را تعلیم می دهد.
4. مردم سالاری دینی یکی از امتیازات کشورمان و دستاوردهای انقلاب محسوب می شود که به فرمان امام خمینی (ره) مشارکت مردم در عرصه های سیاسی- اجتماعی بود که این موضوع در انتخابات گوناگون تجلی پیدا می کند.
امروز در حالی چهل و سومین سال پیروزی جمهوری اسلامی را جشن می گیریم که دشمنان و بدخواهان با همان کینه گذشته؛ به دنبال ضربه زدن هستند.
دشمنان شاید در تاکتیک ها و تکنیک ها تغییر موضع می دهند اما در دشمنی و عداوت با جمهوری اسلامی هیچ گاه تغییر رویه نخواهند داد. امروز دشمنان با محاصره اقتصادی و تحمیل جنگ اقتصادی تمام همت خود را بر علیه مردم بکار گرفته تا امید به آینده را از ملت بگیرند و دلسرد کنند و از صحنه خارج کنند.
اکنون دشمن با صدها رادیو، تلویزیون، مجلات و فضای مجازی، ناکارآمدی نظام مبتنی بر دین را به مردم القا می کند. همه ما باید هوشیار باشیم و مسئولین نیز با خدمت رسانی به موقع و فعالان سیاسی و فرهنگی؛ با تبیین آرمانها و دستاوردهای انقلاب، به روشنگری و دفع شبهات اقدام نمایند و امروز جهاد تبیین موردنظرمقام معظم رهبری وظیفه همه ماست.

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

امام جمعه برازجان: عملیات وعده صادق دمیدن روحی به کالبد مجاهدان طریق القدس بود

بوشهر- ایرنا- امام جمعه برازجان گفت: عملیات وعده صادق روح تازه‌ای در کالبد مجاهدان طریق …