بازیکن اسبق تیم ملی آرژانتین هدایت امارات را برعهده گرفت

به گزارش ایرنا، «حمید الطایر» رییس کمیته تیم‌های ملی امارات در نشستی مطبوعاتی اظهار داشت: «رُدولفو آروابارینا» با سابقه حضور در دو باشگاه اماراتی یعنی شباب‌الاهلی و الوصل و کسب موفقیت با آنها، مناسب‌ترین گزینه برای هدایت تیم ملی است.

«برت فن‌مارویک» سرمربی سابق تیم ملی امارات به‌تازگی از هدایت این تیم برکنار شد.

نخستین چالش آروابارینا که برای نخستین بار هدایت یک تیم ملی را عهده‌دار شده، دیدار تیم ملی امارات برابر عراق در ۲۴ مارس(چهارم فروردین‌ماه ۱۴۰۱) است؛ سپس باید خود و تیمش را برای نبرد با کره جنوبی در ۲۹ مارس در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه A مهیا کند.

تیم ملی امارات در حال حاضر با ۹ امتیاز در رده سوم این گروه قرار داشته و از لبنان و عراق به ترتیب ۳ و ۴ امتیاز بیشتر کسب کرده و به نظر محتمل‌ترین گزینه برای رسیدن به پلی‌آف و در نهایت راهیابی به جام جهانی قطر است.

آروابارینا ۴۶ ساله که در دوران فوتبالی در باشگاه بوکاجونیورز(۱۹۹۳-۲۰۰۰) و ویارئال(۲۰۰۰-۲۰۰۷) توپ می‌زد، پس از نشستن روی نیمکت الوصل(۲۰۱۶-۲۰۱۸) و شباب‌الاهلی(۲۰۱۸-۲۰۲۰) تجربیات زیادی در فوتبال امارات کسب کرده است.

این سرمربی همچنین در سال ۲۰۱۸ هدایت الریان را عهده دار بود و از سال ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ سکان هدایت تیم پیرامیدز مصر را در دست داشت.

تیم ملی فوتبال ایران که در تازه‌ترین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم امارات را با یک گل در ورزشگاه آزادی شکست داد، با ۲۲ امتیاز صدرنشین گروه اول بوده و حضور خود را در دوحه قطعی کرده‌است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

فیفا به نفع سپاهان رای داد – تابناک

 جریمه میلیاردی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال به نفع سپاهان صادر شد. به گزارش تابناک …