افزایش ۲ برابری تولید نوشت‌افزار ایرانی اسلامی مایه افتخار است/ برنامه ویژه برای توسعه صنعت کاغذ

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، “سید رضا فاطمی امین” در پایان مراسم پاسداشت ۱۰ سالگی جریان نوشت افزار ایرانی اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: امروز پیشرفت‌های حرکتی که از ۱۰ سال پیش برای تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی آغاز شده بود، مورد رونمایی قرار گرفت که قابل تقدیر است.

وی در خصوص دستاوردهای اهتمام به تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی، ادامه داد: ۱۵ درصد کاراکترهای نوشت‌افزار اکنون ایرانی- اسلامی هستند، تولید نوشت‌افزار این حوزه ۲ برابر شده و ۱۰۰ کسب و کار وارد این فضا شدند که پنج هزار محصول تولید می‌کنند و این مسائل قابل افتخار است.

وزیر صمت، صنایع خلاق را دارای اهمیت ویژه دانست و گفت: صنایع خلاق با ذهن، ایده و فکر مردم مرتبط است، اگر در صنایع غذایی، لوازم‌خانگی و ساختمان به پیشرفت‌های خوبی رسیدیم در حوزه صنایع فرهنگی نیز باید این پیشرفت ها را داشته باشیم.

توجه به صنایع خلاق و نوشت افزاردر ساختار جدید وزارت صمت

فاطمی امین با اشاره به استقرار ساختار جدید وزارت صمت و توجه به صنایع خلاق و نوشت افزار در این ساختار، اضافه کرد: در ساختار جدید وزارت صمت ۲ دفتر مرتبط با حوزه صنایع خلاق و نوشت افزار راه اندازی کردیم که یکی دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار و دیگری دفتر صنایع خلاق و ورزشی است.

وی راه اندازی این دفاتر را نشانگر اهمیت صنایع خلاق و نوشت افزار برای وزارت صمت دانست و گفت: پیگیری امور و مسایل مرتبط با صنایع خلاق و نوشت افزار از تولید، صادرات، سرمایه گذاری و غیره با جدیت و مسوولیت‌پذیری بیشتری در ساختار جدید وزارت صمت دنبال می‌شود.

خرسندی رهبر معظم انقلاب از پیشرفت‌های نوشت‌افزار ایرانی اسلامی مایه دلگرمی است

وزیر صمت در ادامه با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این حوزه، گفت: ایشان از اقدامات انجام شده در حوزه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی ابراز خرسندی کرده اند که مایه دلگرمی همه تولیدکنندگان، مسوولان و فعالان این حوزه است.

تسهیل واردات مواد اولیه تولید کاغذ و اصلاح تعرفه گذاری در دستور کار است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در صنعت کاغذ کشور وجود دارد، ادامه داد: بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های تولید در این حوزه بلا استفاده مانده است. سیاست‌های تعرفه گذاری در این حوزه باید اصلاح شود که در دست پیگیری است. همچنین واردات مواد اولیه صنعت کاغذ را تسهیل خواهیم کرد.

در صنعت کاغذ برنامه ویژه ای را آغاز کرده ایم

وزیر صمت با بیان اینکه در صنعت کاغذ برنامه ویژه ای را آغاز کرده ایم، گفت: ابعاد مختلف این برنامه در حال اجراست و امیدواریم که در سریع‌ترین زمان ممکن این صنعت با تأمین کامل نیاز داخل کشور، مشکلات تامین کاغذ را حل کند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

هشدار رهبر انصارالله به نظام حاکم در عربستان – تابناک

  به گزارش تابناک به نقل از المیادین، «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن در سخنان …