بُرد بزرگ فولاد با درخشش استقلالی‌های سابق؛ آلومینیوم بازهم در خوزستان باخت

به گزارش ایرنا، تیم‌های فولاد خوزستان و آلومینیوم اراک از ساعت ۱۶ امروز (یکشنبه) در چارچوب هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه شهدای فولاد به مصاف هم رفتند که در پایان تیم میزبان با یک گل به برتری رسید.

فولاد برای کم کردن فاصله با تیم‌های بالانشین نیاز به پیروزی مقابل آلومینیوم داشت. جواد نکونام تغییراتی را در ترکیب تیمش نسبت به بازی سوپرجام به وجود آورده بود. همین تغییرات کمک کرد تا فولاد با میل بیشتری به سمت دروازه تیم میهمان یورش بیاورد.

در نیمه نخست بازی بیشتر در اختیار میزبان بود و آرش رضاوند هم تیرک دروازه حسین پورحمیدی را به لرزه درآورد اما شاهد رد و بدل شدن گلی نبودیم.

در ۴۵ دقیقه دوم بازی کمی آرام‌تر شد و آلومینیوم توپ را بیشتر در اختیار داشت. ۲ تیم بازی محتاطانه‌تری را به نمایش گذاشتند و روند بازی به گونه‌ای بود که انتظار نتیجه مساوی می‌رفت اما این اتفاق رخ نداد.

در دقیقه ۸۱ آیاندا پاتوسی، بازیکن تعویضی فولاد یک ضربه ایستگاهی را به بهترین شکل روی دروازه نماینده استان مرکزی ارسال کرد و عارف آقاسی، بازیکن نیم فصل اول استقلال با ضربه سری هوشمندانه، توپ را به پشت سر پورحمیدی فرستاد و تیمش را پیش انداخت.

این گل تا پایان به قوت خود باقی ماند تا فولاد با ثبت ششمین پیروزی این فصل ۲۴ امتیازی شود و ضمن جبران شکست دور رفت در رده نهم جدول رده بندی قرار بگیرد و فاصله خود با بالای جدول را کاهش دهد.

شاگردان رسول خطیبی نیز دومین باخت خود را مانند اولین شکست در استان خوزستان تجربه کردند. آنها که در نیم فصل اول به صنعت نفت باخته بودند این بار در جدال با فولاد بدون امتیاز زمین را ترک کردند تا با ۲۵ امتیاز در جایگاه پنجم قرار بگیرند.

ترکیب فولاد

شهاب گردان، ساسان انصاری، موسی کولیبالی، محمدرضا عباسی، محمد آبشک، مجتبی نجاریان، عارف آقاسی، وحید حیدریه، علیرضا کوشکی، آرش رضاوند و لوسیانو پریرا.

ترکیب آلومینیوم

حسین پورحمیدی، وحید محمدزاده، رامتین سلیمان زاده، امیر نوری، علیرضا نقی زاده، محمد علی نژاد، پوریا آریا کیا، میلاد شیخ فخرالدینی، اسماعیل شریفات، محمد قائد رحمتی و مهرداد بایرامی.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

زارع‌ پنجمین طلا را ضرب کرد؛ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا

تهران-ایرنا- امیرحسین زارع در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا با برتری مقابل …