مدرسه محوری و تربیت طلبه تراز انقلاب راهبرد حوزه علمیه است


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «محمد واحدی» روز یکشنبه در جمع مدیران مدارس علمیه خواهران استان همدان در مدرسه علمیه الزهراء (س) با اشاره به اینکه وظیفه مدیران حوزه علمیه تربیت افراد برای سربازی امام عصر(عج) است، افزود: این کار در زمانی که دشمن با همه توان خود به دنبال براندازی اسلام است، اقدامی بسیار ارزشمند و بزرگ محسوب می شود.

وی تصریح کرد: وظیفه و رسالت اصلی مدیران مدارس حوزه علمیه در سطح کشور، انسان پروری و تربیت نیروهای توانمند است که با برنامه ریزی های مناسب این امر محقق شود.

معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تاکید بر لزوم اخلاص در امور طلاب و حوزه های علمیه، گفت: اولین گام در اخلاص این است که اصلاح و تلاش در امور را از خود شروع کرده و طلاب را برای کار مخلصانه تربیت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی افزود: آنچه در آموزه‌های دینی در راستای حرکت تمدن توحیدی و همچنین تمدن اسلامی به عنوان یک گزاره‌ اصلی می‌توان به آن اشاره کرد این است که حوزه‌های علمیه ماهیت مردمی بودن خود را حفظ و تقویت کنند.

وی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه خواهران باید همچون گذشته با مردم، بازاریان و مساجد در ارتباط مستمر باشند، خاطرنشان کرد: اثرگذاری و اثرگستری حوزه‌های علمیه زمانی اتفاق می‌افتد که از بطن مردم و جامعه جوشش داشته باشند.

معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور ادامه داد: رسالت هیات امنا به عنوان یکی از مهم‌ترین نیروهای منابع انسانی، یاری رسانی به دین خدا و تقویت حوزه‌های علمیه است.

استان همدان دارای ۱۱ مدرسه علمیه فعال است که بیش از یک هزار و ۷۰۰ طلبه در سال تحصیلی جاری در مدارس حوزه های علمیه استان همدان مشغول به تحصیل هستند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید: تهدید ایران علیه اسرائیل قابل اجراست؛ به نظارت بر وضعیت ادامه می‌دهیم

نیویورک – ایرنا- سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر درباره گزارش‌ها درباره احتمال حمله قریب‌الوقوع …