سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مجازی برگزار می‌شود


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، سومین نشست ستاد برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور حمید مجیدی‌مهر رئیس ستاد برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، مسئولان و نمایندگان کمیته‌های مختلف این ستاد در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

مجیدی‌مهر درباره محل برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار داشت: این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ز در حوزه هنری انقلاب اسلامی تهران برگزار خواهد شد؛ ابتدا قرار بود مسابقات در هتل ارم برگزار شود که طبق بررسی‌ها، این هتل فاقد استاندارهای لازم برای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: امروز کار ضبط آخرین شرکت‌کننده در بخش خواهران یعنی نفر هفدهم انجام شد؛ در این بخش سوالات آنلاین پرسیده شده است و پس از این، فایل‌ها دریافت می‌شود و پس از تدوین، داوران در بخش خواهران روز سیزدهم اسفندماه به قضاوت می‌پردازند.

رئیس ستاد برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهارداشت: در بخش برادران نیز کار ضبط آثار با مشارکت نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران، سفارتخانه‌ها، رایزنی‌های فرهنگی، جامعه‌المصطفی و موسسات قرآنی و اسلامی بزرگ از فردا (دوشنبه) در کشورهای مختلف دنیا آغاز می‌شود و پس از دریافت فایل‌ها و تدوین، داوران در روزهای دهم تا سیزدهم اسفندماه به قضاوت می‌پردازند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه مسابقه‌دهندگان در چند کشور به‌دلیل محدودیت به کشور هم‌جوار اعزام شده‌اند و کار ضبط در آنجا انجام ‌می‌شود، افزود: برخی تصور می‌کنند که برگزاری مسابقات غیرحضوری کار آسانی است اما واقعا برگزاری مسابقات به‌صورت غیرحضوری سخت است.

مجیدی‌مهر گفت: از دوره بعدی مسابقات قرآن کریم، فراخوان ایده‌ها در بخش‌های مختلف از جمله طراحی پوستر، طراحی تیزر و طراحی دکور را خواهیم داشت و به بهترین ایده‌ها جوایز اهدا می‌شود؛ با این کار می‌توانیم بگوییم که مسابقات به‌صورت مردمی – تخصصی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: تلاش داریم تا ۱۰ شبکه خارجی به‌صورت زنده سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را پوشش دهند بنابراین امسال از مجری عربی استفاده خواهیم کرد؛ هر محتوایی که در حوزه‌هایی مثل تیزر و پوستر  تولید می‌شود نیز حتما سه زبانه خواهد بود.

در این نشست، مسئولان ستاد برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و نمایندگان کمیته‌های مختلف این ستاد به ارائه گزارشی از فعالیت‌های کمیته‌های مختلف پرداختند.

 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تجارت پررونق موشکی ایلان ماسک – تابناک

به گزارش تابناک، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ایلان ماسک با موفقیت یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) را همراه …