وزارت میراث‌فرهنگی مسئولیت مهمی در حوزه درآمدهای غیرنفتی بر عهده دارد


به گزارش ایرنا از میراث آریا، میثم لطیفی روز یکشنبه – ۲۴ بهمن ۱۴۰۰- در همایش تفویض اختیار به مدیران استانی گفت: گردشگری در بسیاری از کشورهای دنیا درآمدهای اقتصادی را شکل می‌دهد. در حوزه درآمدهای غیرنفتی مسئولیت مهمی بر عهده وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: دولت شعارهایی را در این ایام مطرح کرده است که اولین شعار مهم عدالت‌محوری و مبارزه با فساد است. شعار دوم دولت، مردمی‌سازی است زیرا ما نیاز داریم مردم وارد کار شوند و توفیق نصیب همه شود. شعار سوم تحول‌خواهی است. ما تشنه استقرار دولت اسلامی هستیم و همه ارکان دولت باید در این زمینه کمک کنند. شعار دیگر دولت جوان گرایی است که می تواند به امر گردشگری و به میراث‌فرهنگی کمک کند و موضوع را تسریع کند.

باید به سمت دولت هوشمند و الکترونیک برویم

لطیفی در ادامه اضافه کرد: در سازمان اداری استخدامی دنبال این سه شعار هستیم؛ نخست عدالت، عدالت در جذب و استخدام و برخورداری از امکانات دولت. این‌ها موضوعاتی است که باید در تصمیمات خود لحاظ کنیم. شعار دوم بهره‌وری است؛ عدالت و بهره‌وری باید با هم اتفاق بیفتد، اما متاسفانه طی سال‌های گذشته بهره‌وری نداشتیم. مطالبه مردم بیش از آنکه افزایش حقوق باشد، این است که تورم را کنترل کنید بنابراین بهره‌وری در بخش دولتی و خصوصی باید افزایش پیدا کند. شعار سوم رضایت مردم است. اگر این سه شعار محقق شود موفق خواهیم شد.

وی در ادامه گفت: برای تحقق این شعارها چند راهبرد وجود دارد؛ باید به سمت دولت هوشمند و الکترونیک برویم تا دیگر لازم نباشد مردم برای کار اداری بیرون بیایند. در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد از نسخه‌های پزشکی به صورت الکترونیک صادر می‌شود. راه‌اندازی سامانه سرمایه انسانی و مدیران فردا توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به تسهیل امور کمک می‌کند.

رئیس سازمان امور استخدامی کشور گفت: در ادبیات علمی سه رکن وجود دارد که معلومات و اطلاعات رکن اول آن است. سامانه‌های الکترونیک کنترل را هوشمند می‌کنند و ما آماده همکاری با وزارت میراث‌فرهنگی هستیم. در استان‌ها افراد توانمند وجود دارد که می‌توانند کارها را راهبردی کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، همایش تفویض اختیار به مدیران استانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر، علی دارابی قائم مقام وزیر، علی‌اصغر شالبافیان معاونان گردشگری، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی، سعید اوحدی معاون توسعه و مدیریت، جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها و مدیران‌کل استانی و ستادی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، روز یکشنبه -۲۴ بهمن ۱۴۰۰- در سالن اجتماعات این وزارتخانه برگزار شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز شنبه – نهم بهمن ۱۴۰۰- در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وپنجمین نمایشگاه صنایع‌دستی تهران گفت: بروکراسی موانع جدی برای گردش درست فرایندها ایجاد کرده است که باعث کندی کار و بوروکراسی خسته کننده و ناامیدکننده شده است. تا آخر سال اقدام مهمی تحت عنوان نهضت تفویض اختیارات اجرایی در ستاد وزارتخانه آغاز و بسیاری از وظایف و اختیارات که در ستاد وزارتخانه باعث ایجاد موانع هستند، شناسایی و برداشته می‌شود. در همین زمینه ستادی به ریاست علی دارابی قائم مقام وزارت میراث فرهنگی تشکیل شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

برای نابودی تاسیسات هسته‌ای ایران نماز بخوانید! – تابناک

تعداد بازدید : 46 یک خاخام صهیونیست خطاب به یهودیان با اشاره به اینکه نتانیاهو …