خط پروازی به مقصد کیش از ۲۲ اسفند در فرودگاه همدان برقرار می‌شود

«قنبر خلیل‌پور» روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قرارداد پرواز همدان – کیش (رفت و برگشت) با پیگیری استاندار همدان با شرکت کیش‌ایر منعقد شده و این خط پروازی از ۲ هفته آینده فعال و نسبت به پذیرش مسافر در این مسیر اقدام می کند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قرارداد منعقهد، پروازهای همدان – کیش در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام می‌شود، اظهار داشت: این پرواز به صورت برنامه‌ای برقرار می‌شود و مسافران می‌توانند بلیت آن را از طریق دفاتر و آژنس های مسافرتی با قیمت مصوب تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه گنجایش هواپیمای این پرواز ۱۰۰ صندلی است، افزود: نرخ بلیت‌های این پرواز تعیین نشده و تا چند روز آینده بلیت آن قیمت گذاری می‌شود.

مدیر فرودگاه همدان با بیان اینکه یکی از نیازها برای رونق صنعت گردشگری در استان، افزایش پروازهای فرودگاه و راه اندازی خطوط پروازی داخلی و خارجی است، تصریح کرد: برقراری و افزایش پروازها یکی از مواردی است که می تواند استان همدان را در رسیدن به توسعه اقتصادی و گردشگری کمک کند.

خلیل‌پور با بیان اینکه فرودگاه همدان همه شرایط لازم برای انجام پروازهای بزرگ و کوچک را دارد، افزود: حمل و نقل به عنوان یکی از اساسی ترین زیرساخت های توسعه گردشگری، تاثیری مستقیم بر رونق این صنعت دارد و هر گونه تغییری در وضعیت حمل و نقل به سرعت اثر خود را در همه بخش های صنعت گردشگری نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه خط پروازی رفت و برگشت همدان- مشهد نیز به زودی برقرار می شود، افزود: استاندار همدان و نمایندگان مردم استان در حال پیگیری و رایزنی با شرکت فرودگاه‌های کشور برای افزایش تعداد پروازهای فرودگاه همدان هستند.

مدیر فرودگاه همدان با بیان اینکه پرواز تفریحی، آموزشی و امدادی در این فرودگاه جریان دارد، ابراز امیدواری کرد که با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم برای ورود هواپیماهای پهن پیکر، شاهد برقراری و افزایش پروازهای این هواپیماها در فرودگاه همدان هم باشیم.

فرودگاه بین المللی همدان در پنج کیلومتری شمال شهر همدان قرار دارد و مجهز به سیستم های کمک ناوبری VOR/DME و NDB است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

نتیجه جلسه خودرویی وزیر صمت با شورای رقابت چه بود؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سپهر دادجوی توکلی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: جلسه ۶۵۳ شورای …