قوانین دست و پاگیر باعث کوچ سرمایه گذاری از مناطق آزاد شده است

به گزارش ایرنا  روابط عمومی استانداری بوشهر روز یکشنبه به نقل از سعید محمد  در آیین معارفه مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری بوشهر افزود: موضوع مهم در مناطق آزاد، مشوقات و معافیت های گمرکی و مالیاتی است که اکنون در هر دو حوزه خدشه وارد شده و این امر موجب خواهد شد جاذبه های مناطق آزاد از بین برود.

محمد بیان کرد: متاسفانه به دلیل عملکردهای گذشته، در حال حاضر دید درستی نسبت به مناطق آزاد در کشور وجود ندارد و باید این روند اصلاح شود.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: ما به دنبال رونق مناطق آزاد هستیم اما عده ای قوانینی وضع می کند که نقض غرض می شود، لذا هماهنگی مجلس، وزارت اقتصاد، امور مالیاتی و گمرک برای اصلاح این روند ضروری است.

وی با بیان اینکه بوشهر استانی با ظرفیت‌های مهم در بخش های نفت، گاز، پتروشیمی است افزود: قطب انرژی کشور در مناطق پارس جنوبی و شمالی در این استان  است و هم اکنون روزانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین در این منطقه استحصال می شود.

 محمد  اضافه کرد: توسعه صنایع شیلات، کشاورزی و فراوری مواد معدنی از جمله ظرفیت های مهم برای منطقه آزاد بوشهر است و این منطقه برای تحقق برنامه های خود وظیفه دارد با یک طرح جامع، دقیق و خوب صنایعی که به معیشت مردم و صادرات مربوط است را شناسایی و واحدهای صنعتی مرتبط با آن در منطقه آزاد استقرار یابند.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: باید برای تحقق برنامه های منطقه آزاد بوشهر، سرمایه گذاران را بایک برنامه جامع و دقیق در خدمت خود بگیریم.

وی با معرفی مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری بوشهر گفت: پس از انتصاب مدیر جدید منطقه آزاد بوشهر، تصویب اساسنامه در نخستین جلسه شورای مناطق آزاد و تشکیل هیات مدیره در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی بیان کرد: منطقه آزاد بوشهر نسبت به سایر مناطق آزادی که اخیرا به تصویب رسیده اند از ویژگی ها و ظرفیت های مطلوبی برای آغاز به کار دارد.

استاندار بوشهر گفت: زندگی حداقل ۳۰۰ هزار نفر معادل ۲۵ درصد از مردم استان بوشهر از طریق تجارت، بازرگانی و فعالیت های مرتبط به دریا می گذرد و این مهم نشان از فرصت و ظرفیت های استان بوشهر برای صادرات و تجارت با دنیاست.

احمد محمدی زاده با اشاره به مصوبه منطقه آزاد و تجاری بوشهر و با قدردانی از همه مدیران سابق استان بوشهر برای پیگیری و تلاش برای تصویب منطقه آزاد بوشهر تصریح کرد: راه اندازی منطقه آزاد و تجاری بوشهر برای ما یک اصل مهم است و انتخاب ۲۶ هزار هکتار از بهترین اراضی بوشهر برای استقرار منطقه آزاد نشان از اهمیت این موضوع برای استان است.

وی با بیان اینکه تولید  ۹۴ درصد گاز کشور و صادرات ۹۰ درصد نفت کشور از استان بوشهر انجام می شود، به اجرای فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلات اجرای فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر، در سفر آیت الله رئیسی رئیس جمهور به روسیه و مذاکره با مقامات این کشور مقرر شد منابع این پروژه با هدف تسریع در اجرای آن، تامین شود.

محمدی زاده با اشاره به فعالیت ۲۴ واحد پتروشیمی در استان بوشهر اضافه کرد: علاوه بر این ۱۹ واحد پتروشیمی در حال توسعه داریم و توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در استان از اولویت های مهم ما است.

مدیر اجرایی منطقه آزاد بوشهر هم با اشاره به ظرفیت های مهم استان بوشهر گفت: تحقق برنامه های منطقه آزاد بوشهر نیازمند هماهنگی، همدلی و هم افزایی بین مدیران است.

حسین عربیان با بیان اینکه پیوست های فناوری، زیست محیطی، فرهنگی در طرح های منطقه آزاد باید مد نظر باشد، تصریح کرد: در منطقه آزاد بوشهر باید به گونه ای کار کنیم تا خیر مادی و معنوی به سبد خانواده ها بیاید.

وی ادامه داد: شعار ما در منطقه آزاد کار برای رضای خدا و دوستی با مردم خواهد بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

برای نابودی تاسیسات هسته‌ای ایران نماز بخوانید! – تابناک

تعداد بازدید : 46 یک خاخام صهیونیست خطاب به یهودیان با اشاره به اینکه نتانیاهو …