جدیدی: آقای خاص افتخارات زیادی برای کشتی فرنگی کسب کرد


به گزارش ایرنا، عباس جدیدی عصر چهارشنبه در حاشیه قرعه کشی لیگ برتر کشتی کشور در خصوص اهمیت لیگ افزود: لیگ کشتی سهم بسیار زیادی در رشد و توسعه کشتی در ایران دارد و در طول سال تنور رقابت‌های کشتی را داغ نگه می‌دارد. خیلی از استعدادها در همین لیگ برتر کشف شدند و به تیم‌های ملی راه پیدا کردند. از این رو لیگ می‌تواند از نظر اقتصادی برای کشتی‌گیران که شاید شغل خوبی را نداشته باشد بسیار مفید باشد.

وی با ابراز امیدواری از لیگ کشتی به عنوان یک صنعت گفت: به لیگ کشتی به عنوان یک صنعت نگاه شود چرا که مشاغل و شرایط اقتصادی بسیار زیادی را ایجاد می‌کند که باید توجه زیادی به این موضوع شود.

دارنده مدال نقره المپیک آتلانتا در وزن ۱۰۰کیلوگرم در خصوص نتایج تیم‌های ملی کشورمان در مسابقات قهرمانی بلگراد تصریح کرد: عملکرد تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی خوب بود. معتقدم باید کمی صبوری کنیم تا سرمربیان تیم‌های ملی آزاد و فرنگی گزارش عملکرد خود را به جامعه کشتی ارائه بدهند تا همه چیز را مورد بررسی قرار دهیم. بعد از ارائه گزارش باید خبرگان کشتی جمع شوند و این آمار را بررسی و تحلیل کنند و این تحلیل‌ها باید منجر به رفع معایب شود تا بتوان در آینده نتایج بسیار خوبی را بگیریم.  

وی به عملکرد امیرحسین زارع در بلگراد اظهار کرد: امیرحسین زارع کشتی‌گیر توانمند و مستعدی است و با توجه به سن زارع و میانگین سنی تیمی که در ارزیابی‌ها بسیار مهم است باید این را بدانیم که این تیم می‌تواند سالیان سال اثرگذار باشد و قهرمان شود. شکست زارع در رقابت‌های جهانی یک تلنگر برای او بود که بداند حریفان در سطح بالای جهانی قرار دارند و غفلت می‌تواند نتیجه را برگرداند.  

وی همچنین به مهاجرت علی ارسلان به صربستان و کسب مدال طلا در وزن ۷۲کیلوگرم کشتی فرنگی برای این کشور گفت: علی ارسلان هر کجا که باشد یک ایرانی است و مدالی هم که کسب کرد برای ایران است چرا که یک ایرانی آن را به دست آورده است. امروزه کشتی گیران روسیه و کوبا در تمام دنیا با حریفان خود رقابت می‌کنند آیا این موضوع غلط و اشتباهی است؟ رفتن ارسلان برای ایران بد نیست چرا که کشتی ایران را رشد و توسعه می دهد و اتفاق بدی نیست.

جدیدی با اشاره به موفقیت‌های محمد بنا با تیم ملی کشتی فرنگی اظهار کرد: یادمان نباید برود که روزهای خوبی را هم با او در کشتی فرنگی داشتیم. بنا افتخارات جاودانه برای ایران به ارمغان آورده است که ۳ مدال طلا در المپیک یکی از نشانه های بارز موفقیت او در المپیک بود. بنا چه این طرف میز باشد چه آن طرف میز فدراسیون کشتی باید از تجربیات او نهایت استفاده را ببرد. در مقطع کنونی شاید برای استراحت رفته است، از طرفی هم نباید بنا را رها کنیم چرا که او رها شدنی نیست و باید همواره از او در تیم‌های ملی کشتی استفاده کنیم.  

پیشکسوت کشتی به حسن یزدانی و صحبت‌های اخیر پدر او خاطر نشان کرد: باور کنید حسن یزدانی یک ابر قهرمان و ورزشکار باهوشی است. من به حسن یزدانی همیشه با احترام گذاشتم چرا که قابل احترام بوده از طرفی همیشه می‌گویند تا پدر نشوی نمی‌دانی پسر داشتن یعنی چی.   صحبت‌های پدر حسن یزدانی با سوز دل بود و باید به صحبت‌های یک پدر محترمانه نگاه کرد و از همین جا پدر حسن یزدانی را می‌بوسم. یزدانی چه ببرد و چه ببازد برای ملت ایران حسن یزدانی است.  


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

زارع‌ پنجمین طلا را ضرب کرد؛ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا

تهران-ایرنا- امیرحسین زارع در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا با برتری مقابل …