داده‌ها دروغ نمی‌گویند/ مادرید دست و دلبازتر از بارسلونا

به گزارش ایرنا، مطالعه صورت گرفته توسط مرکز بین المللی مطالعات ورزشی اسپانیا (CIES) تایید می کند که در ۱۰ سال گذشته، رئال مادرید ۱۴۸ میلیون یورو بیشتر از آبی اناری‌ها برای خریدهای خود پرداخت کرده است یعنی در ۱۹ خریدی که در تمام این مدت انجام داده، صد میلیون یورو بیشتر از ارزشی که این بازیکنان داشتند هزینه کرده است.

برای نمونه، برای شوآمنی بازیکن فرانسوی که نیمی از اروپا او را می‌خواست، ۸۰ میلیون به اضافه متغیرها پرداخت کرد در حالی که ارزش واقعی او در بازار ۶۰ میلیون بود.

در مقایسه با رئال مادرید، ‌ بارسلونا در همین بازه زمانی، برای خریدهای خود کمتر پرداخت کرده است؛ در مجموع ۴۸ میلیون کمتر از آنچه که باید این کار را انجام داد.

 بنابراین ارقام، بارسلونا می‌داند چگونه بازیکنان خاصی را زیر رقمی که ارزش بازار آنها را مشخص می‌کند، جذب کند زیرا می داند باید منتظر بماند تا بازیکنان قرارداد خود را با باشگاه به پایان برسانند (بازیکن آزاد شوند) و با هزینه صفر موافقت کنند همچون کسیه یا کریستینسن یا اینکه تمایل آنها برای ترک باشگاهی که در آن قرار دارند چنین باشد همانطور که در مورد لواندوفسکی اتفاق افتاد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ارتش پاکستان از دفع نفوذ تروریست‌ها در مرز خود با افغانستان خبر داد

اسلام‌آباد – ایرنا – ارتش پاکستان در حالی که از کابل خواست تا به تعهد …