وزارت فرهنگ به پشتیبانی علمی مرکز پژوهش‎‌های مجلس نیازمند است


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی عصر سه شنبه – ۲۹ شهریورماه – در دیدار با رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به امضا رسید.

وی در این دیدار با اشاره به جایگاه فعلی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، گفت: این مرکز امروز به پشتوانه رویش علمی و پژوهشی خود در کشور به نقطه قوت برای حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام تبدیل شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در ادامه مرکز پژوهش های مجلس را مجموعه ای از تجربیات علمی و عملی پژوهشگران دانست و تصریح کرد: این مرکز امروز به فرایندهای قابل قبول علمی دست یافته است که بخش های مختلف دولت مردمی به عنوان نظر کارشناسی ساعد از نقطه نظرات مرکز بهره مند می‌شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات به عنوان مهمترین نهاد پژوهش فرهنگی در مجموعه دولت مطرح است، خاطرنشان کرد: با تصمیمی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی اتخاذ شد، فعالیت های مرتبط با مرکز ملی رصد و مرکز ملی پیوست نگاری فرهنگی به پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ واگذار شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال تقویت تعاملات خود با مرکز پژوهش های مجلس است، گفت: وزارت فرهنگ برای پیشبرد اهداف خود به پشتیبانی علمی مرکز نیاز دارد و امضای این تفاهم نامه بهانه ای برای گسترش تعاملات همه جانبه بخش های مختلف وزارت فرهنگ با مرکز پژوهش های مجلس به شمار می‌رود.

مرکز پژوهش های مجلس از سرمایه های علمی کشور 

همچنین رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: امیدواریم با امضای تفاهم نامه این مرکز با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایطی فراهم شود تا در راستای پیشبرد اهداف متعالی نظام قدم های استواری برداشته شود.

بابک نگاهداری، افزود: این مرکز از سرمایه های علمی نظام محسوب می‌شود که به  پشتوانه حضور صدها پژوهشگر با گرایش های مختلف و ساختاری سریع و چابک کارگروه های متفاوت را شکل می‌دهد و به چالش های مرتبط با حوزه‌ حکمرانی ورود پیدا می کند.

وی ادامه داد: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با داشتن ظرفیت های فراوان انواع و اقسام کمک های مشورتی را به قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی ارائه می دهد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رهن یک واحد ۶۷ متری در منطقه ۱۴، ۶۶۰ میلیون تومان ناقابل +جدول – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابراهیم رئیسی در مناظره انتخاباتی خود، ساخت ۴ میلیون مسکن …