آمریکا از نیروهایش در اروپا خواست که در برابر واکنش روسیه آماده باشند

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس روسیه، این سخنان میلی در جریان سفر وی به پایگاه نظامی در لهستان که میزبان نظامیان آمریکایی است؛گفته شد.

میلی افزود، همه ما باید آمادگی بالای خود را حفظ کنیم، هرچند وی مدعی شد که به سخنانش، نشان دهنده هیچ گونه تهدید فزاینده‌ای نیست.

وی اظهار کرد: در جنگ، نمی دانیم که چه اتفاقی می‌افتد، شرایط ممکن است تغییر کند، باید با دقت مراقب واکنش روسیه به این مسأله بود.

سخنان میلی درحالی بیان می شود که چندی پیش شبکه تلویزیونی س ان ان با انتشار  گزارشی فاش کرد که  نظامیان آمریکایی مستقر در لهستان به نیروهای اوکراینی آموزش نظامی می دهند که چگونه از تسلیحات ارسال شده غربی (علیه روسیه ) استفاده کنند.

این رسانه تصویری آمریکایی گزارش داد: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ( ۸ فرودین ماه ۱۴۰۱) گفت که نظامیان آمریکایی مستقر در خاک لهستان به نیروهای اوکراینی برای آموزش کمک می کنند. نظامیان آمریکایی برای تقویت قوای ناتو در مواجه با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، به شرق اروپا اعزام شده اند.

سی ان ان افزود: آموزش نظامی یکی دیگر از راه هایی است که آمریکا تلاش می کند بدون رویارویی مستقیم با قوای روسیه به ارتش اوکراین یاری رساند، چراکه یک رویارویی مستقیم منجر به جنگی گسترده خواهد شد.

این رسانه آمریکایی درادامه گزارش داد: مقامات کاخ سفید به این شبکه خبری گفته اند که در خاک لهستان سربازان اوکراینی بطور معمول با نظامیان آمریکایی در تعامل هستند .


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

سرمربی سپاهان: چهره من هنگام ترک زمین مانند بازنده‌ها بود

اصفهان – ایرنا – سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: در شهرآورد اصفهان نیازمند حمایت بیشتر …